Genç Piyanisti uğurlama konseri

Güncelleme Tarihi:

Genç Piyanisti uğurlama konseri
Oluşturulma Tarihi: Eylül 30, 2021 10:57

İlkadım Müzik Topluluğu, Ankara Puşkin ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde verdiği konserle, Fazıl Say’dan sonra ilk Türk piyanist olarak Robert Schumann Hochschule’ye (Düsseldorf) kabul edilen genç yetenek Nihan Ulutan’ı yeni dönem çalışmaları için Almanya’ya uğurladı.

Haberin Devamı

'Cumhuriyetin Temeli Kültürdür' başlıklı konserde, Evren Şen (kontrabas-piyano), Serkan Aydoğan (viyolonsel), İbrahim Özkan (perküsyon) Turgay Pişkin (klarinetmey-balaban), Nehir Ulutan (keman- saksafon), Güçlü Özpolat (vokal) gibi sanatçılar çok sayıda eser seslendirdiler. Topluluğun kurucusu olan Oğuzhan Akova’nın da ağız armonikası ile özgün eserler seslendirdiği konser izleyenlerden büyük beğeni topladı. Kendisine ait bestelerden küçük bir dinleti de sunan Akova, yaptığı konuşmada, topluluk hakkında bilgi verdi ve amaçlarının barışın ve sevginin evrensel hizmetkarı olan müziğin farklı renklerini geniş kitlelere buluşturmak olduğunu belirtti.

Genç Piyanisti uğurlama konseri


GENÇ YETENEKLER KENDİNİ İFADE ETMELİ

Kardeşi Nehir Ulutan’ın keman ve saksafonu ile eşlik ettiği parçaların yanı sıra Sergey Rahmaninov’dan solo eserler de icra eden Piyanist Nihan Ulutan ise şunları söyledi: “Bu akşam bir müzisyene verilebilecek en güzel hediyelerden birisini aldım. Geceyi renklendiren tüm müzisyen dostlarıma ve katılımcılara yürekten teşekkür ediyorum. Hepsi yetenekli ve kariyer sahibi bu insanlar beni onurlandırıp, yüreklendirdiler. Aynı zamanda kardeşim Nehir ile beraber çaldığımız ilk konser olarak da ayrı bir anlam kazandı. Kendisi yetişmekte olan bir keman sanatçısı ve aynı zamanda gitar ve saksafon gibi çok farklı sazları da çalabiliyor. Bu genç yetenekler pandemi nedeniyle kendilerini ifade edecek konser olanağını maalesef hiç bulamadılar. Bu açığın  bir an önce kapatılması gerekiyor."

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!