ANKARA HABERLERİ

Gelecek istasyon: Bombardier kütüphanesi

Hürriyet Haber
15.03.2021 - 00:11 |Son Güncelleme :

Vatandaşların kitap okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla Kızılay Metro İstasyonu’na Bombardier tren maketinden ‘EGO Metro Kitap İstasyonu’ kuruldu. Başkentliler kitap istasyonundan T.C. kimlik ve telefon numarasıyla kayıt yaptırarak ücretsiz kitap alabilecek.

Hürriyet Haber

EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşları kitap okumaya teşvik etmek ve metro seyahatleri süresince verimli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla ‘EGO Metro Kitap İstasyonu’nu hizmete açtı. Tren maketinden yapılan kitap istasyonunun ilki Kızılay Metro İstasyonu’nda hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Tüm vatandaşlar T.C. kimlik ve telefon numarasıyla kayıt yaptırarak ücretsiz kitap alabilecek. Bir aylık okuma süresini tamamlayan vatandaşlar, aldıkları kitabı iade ederek yeni bir kitap için başvuru yapabilecek.

Gelecek istasyon: Bombardier kütüphanesi

AL-OKU-BIRAK

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş “Al, Oku, Bırak” sloganı ile hayata geçirilen mini kütüphane modeliyle ilgili şunları söyledi: “Kitap İstasyonu olarak kullanılan bu vagon, 2010 yılında Ankara Festivali için yapılan Bombardier treninin maketidir. Bu maketi kütüphane şeklinde düzenledik. Bu projeyle, Ankara halkına ücretsiz ve kolay ulaşılabilir küçük bir kütüphane hizmeti sunulmuş olacak. Büyükşehir Belediyemizin yayınları da bu sayede vatandaşlarımıza daha kolay ulaştırılacak.”

Gelecek istasyon: Bombardier kütüphanesi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gelecek istasyon: Bombardier kütüphanesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mart 2021 tarihinde saat 00 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gelecek istasyon: Bombardier kütüphanesi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Haziran 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı