ANKARA HABERLERİ

Fethi Yaşar Saray’a çıktı destek istedi

Murat YILMAZ
16.06.2016 - 09:42 |Son Güncelleme :

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüşme yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçeyle ilgili hazırladığı sorunları 2 dosya halinde Erdoğan’a iletti.

Murat YILMAZ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan sonra, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı’na çıkan ikinci CHP’li belediye başkanı olan Fethi Yaşar, Erdoğan ile ‘Şentepe vericileri’, ‘Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi’ ve ‘Yenimahalle Hükümet Konağı’ konularını görüştü. Yaşar, ilçesindeki sorunları aktararak çözüm için Erdoğan’dan destek talebinde bulundu. İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı da olan Fethi Yaşar, TBMM’de 2 yıldır bekleyen Belediyeler Yasası ile ilgili Erdoğan’a görüşlerini bildirdi.

KILIÇDAROĞLU'NA BİLGİ VERDİ

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep etmeden önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da bilgi verdiği, Kılıçdaroğlu’nun olumsuz bir tepki vermemesi üzerine de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan randevu talep ettiği öğrenildi. CHP’lilerin gitmediği Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na Yaşar’dan önce ilk giden CHP’li ise geçen yıl Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmuştu.

İŞTE O 3 SORUN

Başkan Yaşar’ın, çözülemediği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar gittiği Yenimahalle’nin çözüm bekleyen o 3 sorunu ve yaşanan sıkıntıları şöyle:

ŞENTEPE TELEVİZYON VERİCİLERİ

YAMAÇEVLER KENTSEL DÖNÜŞÜM

Karşıyaka Mezarlığı civarındaki yaklaşık bin 300 gecekondunun bulunduğu Yamaçevler Kentsel Dönüşüm Projesi de bir yıldır Bakanlar Kurulu’nda bekliyor. İlçe belediyelerinin kentsel dönüşüm yaparken Büyükşehir’e bağlı olması ve alanda kamu mülkü bulunması halinde Bakanlar Kurulu’nun kararı gerekiyor. Yenimahalle’deki en büyük gecekondu bölgesi olan alanda da gecekonduların kaldırılarak yerine modern konutların yapılması planlanıyor. Cumhurbaşkanı ile görüşmesinde onay işlemlerinin uzun sürmesi uzlaşma, plan, proje ve inşaat süreleriyle projelerin uzun yıllar sürdüğüne dikkat çeken Fethi Yaşar, bu projeye ilişkin de Bakanlar Kurulu’ndan kararın alınması için destek talep etti.

YENİMAHALLE HÜKÜMET KONAĞI

Fethi Yaşar Saray’daki görüşmesinde Kaymakamlık binasına ilişkin projeyi de iletti. Eski olan Kaymakamlık binasının yerine kaymakamlığa bağlı tüm müdürlüklerin bir arada toplanacağı, belediyeye yakın bir alanda hükümet konağı inşa edilmesini talep eden Yaşar, gerekli plan ve proje işlemlerinin tamamlandığını söz konusu binanın bir an önce ilgili kurumlar tarafından yatırım programına alınarak inşaası için destek beklediklerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Fethi Yaşar Saray’a çıktı destek istedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Haziran 2016 tarihinde saat 09 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fethi Yaşar Saray’a çıktı destek istedi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ekim 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı