ANKARA HABERLERİ

Esnaftan gönüllü rehber çıkaralım

Murat YILMAZ
25.08.2020 - 14:13 |Son Güncelleme :

Ulus’ta fiziki adımlarla beraber esnafın farkındalık düzeyini arttıracak eğitim çalışmalarının da yapılması gerektiğine dikkat çeken ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, “Ulus’taki esnaflardan ve çalışanlardan gönüllü rehberler, şehir hafızaları çıkmasını sağlamalıyız” dedi.

Murat YILMAZ

Ulus konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin somut adım atmadığını belirten Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, Ulus’un kaderiyle baş başa kaldığına dikkat çekti. Kente gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin öncelikli duraklarından birinin de Ulus olduğunu vurgulayan Ilıkan, fiziki adımlarla beraber esnafa yönelik de çalışmaların yapılması gerektiğini kaydetti. Ilıkan şunları söyledi:

KAPSAYICI ÇALIŞMALAR YAPILMALI

“Ulus bir yandan Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biri, diğer yandan Cumhuriyet’imizin kurucu değerlerinin sembolüdür. Ulus’un fiziki, sosyal, ekonomik ve kültürel açılardan bulunması gereken yer ile bugün bulunduğu yer arasında önemli bir uçurum var. Bu uçurumun giderilmesi için, başta üniversitelerin de desteğini alarak bütüncül yaklaşımlarla kapsayıcı çalışmalar yapılmalı. Bu noktada Ulus esnafının yaşadığı sorunlar belirlenmeli ve beklentileri de doğru analiz edilmeli.

Esnaftan gönüllü rehber çıkaralım

EĞİTİM İHTİYAÇLARI GİDERİLMELİ

Ulus esnafının gününün önemli bir bölümünü geçirdiği mekânın özellikleri konusunda farkındalık düzeyinin arttırılması, tarih, iletişim, hitabet konusunda eğitim ihtiyaçlarının giderilmesi gerekir. Bölge çalışanlarının asgari düzeyde de olsa yabancı dil öğrenme gereksinimi olduğu dahi dikkate alınmalıdır. Onlara değer vermeliyiz. Ulus’taki esnaflardan ve çalışanlardan gönüllü rehberler, şehir hafızaları çıkmasını sağlamalıyız.”

Esnaftan gönüllü rehber çıkaralım

İNSANLARA DA YATIRIM YAPILMALI

Ulus projesinin adını sık sık duyduklarını ama kendisini hiç görmediklerini ifade eden Ilıkan, şunları söyledi: “Gerçi bu dönem hayata geçen hiçbir projeyi de göremedik. Eğer Ulus’ta gerçekten de Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bir çalışma yapılacaksa sadece fiziki adımlar atılmamalı, oradaki insanlara da yatırım yapılmalıdır. Esnafın sınırlı olanakları, ekonomik ve sosyal sorunlarıyla değişimin lokomotifi olması beklenmemeli, çalışmalar top yekün gelişme anlayışıyla, Ulus’un tarihi misyonuna ve Başkent Ankara’ya yakışır bir doğrultuda gerçekleştirilmelidir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Esnaftan gönüllü rehber çıkaralım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2020 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Esnaftan gönüllü rehber çıkaralım haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Güneş
  07:50
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı