ANKARA HABERLERİ

Engelleri kaldıran merkeze tam not

Hürriyet Haber
26.08.2020 - 23:31 |Son Güncelleme :

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Ofis Program Yöneticisi Prof. Dr. Toker Ergüder, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek Başkan Enver Demirel’den bilgi aldı.

Hürriyet Haber

Merkezden yararlanan engelli ve aileleri ile de görüşen Ergüder, “Burası gerçekten çok ince düşünülmüş, engellilerin ihtiyaçlarına cevap veren bir merkez olmuş. Emek, başarı ve gönülden hizmet var. Etimesgut’ta böyle bir tesis olduğu için bu ilçede ikamet eden biri olarak gurur duydum. Her yönüyle çok başarılı, emek sarf edilmiş bir merkez olmuş. Böyle örnek tesislerin hem ulusal hem de uluslararası camiada çok iyi tanıtılması gerekiyor. Burada yapılan her bir çalışma çok kıymetlidir” dedi. Merkezin pandemi sürecinde alınan tedbirlerle hizmetlerine devam ettiğini belirten Başkan Demirel de, “Özel rehabilitasyon merkezi, konaklama merkezi, meslek ve beceri merkezi, eğitim ve sosyal hizmet merkezinin yer aldığı tesisimizde engellilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlayan, eğitici ve rehabilite edici birçok donatı hizmet veriyor. Ailelerimiz, engelli çocuğunu, yakınını merkezimize bize emanet edip hastanesine, cenazesine, düğününe, tatiline gidebiliyor. Onlara, uzman bakıcılarımız nezaretinde en iyi şekilde bakıyoruz. Burası yalnız engellilerimizin değil aileleri içinde çok önemli bir merkezdir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Engelleri kaldıran merkeze tam not hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2020 tarihinde saat 23 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelleri kaldıran merkeze tam not haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Eylül 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:01
 • Güneş
  06:25
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:19
Sayfa Başı