ANKARA HABERLERİ

Endemik bitkilerle parfüm üretilecek

Hürriyet Haber
13.01.2021 - 00:55 |Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye’nin endemik bitkisini parfüm veya kozmetik haline getirmede eksik kaldığını belirterek, “Artık biz de bu gibi çalışmaları bilimsel çerçevede yapıp üretme hedefindeyiz” ifadesini kullandı.

Hürriyet Haber

Bağcılık, gıda ve tıbbi-aromatik bitkiler alanında eğitim veren Kalecik Meslek Yüksekokulu (MYO) ile elektrik elektronik alanında faaliyet gösteren Elmadağ MYO’yu ziyaret eden Ünüvar, şunları söyledi: “Kalecik, tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda dikkat çekiyor. Bu temaya uygun çalışmaları daha güçlü hale getireceğiz. Kalecik, tıbbi ve aromatik bitkilerle bir marka olabilecek, bunu da aynı zamanda yüksek teknolojiyle sağlayacak. Türkiye’nin çok sayıda endemik bitkisi var. Bu bitkileri parfüm veya kozmetik haline getirmede eksik kalıyoruz. Yabancı ülkelere bakıyorsunuz, parfümde, kozmetikte ham maddeyi alıp yüksek teknolojiyle işliyor ve sonuçta ciddi gelirler elde ediyor. Artık biz de bu gibi çalışmaları bilimsel çerçevede yapıp üretme hedefindeyiz. Dünyadaki tematik ilçeler gibi başta Ankara Üniversitesi MYO’larının bulundukları başta olmak üzere ülkemizdeki ilçelerimizi, MYO’larla yüksek konumlara taşımalıyız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Endemik bitkilerle parfüm üretilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ocak 2021 tarihinde saat 00 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Endemik bitkilerle parfüm üretilecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mart 2021, Pazar
 • İmsak
  05:45
 • Güneş
  07:08
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı