ANKARA HABERLERİ

En büyük risk tuvaletlerde

Aslıhan ALTAY KARATAŞ-Gökhan CEYLAN- Harun ÖZALP/DHA
19.10.2020 - 23:17 |Son Güncelleme :

Ankara'da mekanik sistemler uzmanı makine mühendisi Filiz Pehlivan, Avrupa Isıtma Havalandırma Dernekleri Federasyonu'nun okul binaları için hazırladığı COVID-19 rehberindeki kuralları Türkçe'ye çevirdi.

Aslıhan ALTAY KARATAŞ-Gökhan CEYLAN- Harun ÖZALP/DHA

Pehlivan, "Çocuklarımız tuvalette maskelerini çıkarmayacaklar ve kesinlikle armatürlere eğer fotoselli değilse dokunmayacaklar, muslukları peçeteyle kapatacaklar, oradaki her türlü dokunma noktası risk taşıyor. Tuvaletler koronavirüsün yayılması açısından en sıcak nokta" dedi. Hastanelerin tuvaletleri ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda, tuvaletlerdeki COVID-19 virüsü oranının normal odalara göre çok daha üst düzeyde bulunduğunu kaydeden Pehlivan, "Tuvaletlerde varsa mekanik havalandırma yani fanlı sistemlerinizi 7 gün 24 saat çalıştırın. Fan çalışırken de tuvalet pencerelerini kapatın ters akım yaratmamak için. Eğer mekanik havalandırma da yoksa muhakkak tuvalet pencerelerini devamlı açık tutacaksınız ama önerilen mekanik havalandırma yapmak” dedi. Sınıfları havalandırmanın virüsün yayılmasını engellemedeki kritik öneminin altını çizen Pehlivan, özellikle kış aylarında havalandırmanın çok daha önemli hale geleceğini dile getirdi. Pehlivan, bir sınıfın maliyetinin 5 bin lira ile 10 bin lira arasında değişeceğini söyledi. 

En büyük risk tuvaletlerde

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden En büyük risk tuvaletlerde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2020 tarihinde saat 23 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça En büyük risk tuvaletlerde haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Kasım 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Güneş
  07:12
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı