ANKARA HABERLERİ

Eğitim setiyle pratik yapacaklar

Hürriyet Haber
11.10.2020 - 01:13 |Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) tarafından, uzaktan eğitim sürecinde yeterince uygulama yapma imkânı bulamayan tıp öğrencilerinin cerrahi dikiş, enjeksiyon, damar yolu açma gibi becerilerini evlerinde geliştirebilmesi için ‘klinik beceri bireysel eğitim seti’ hazırlandı.

Hürriyet Haber

Koronavirüs nedeniyle video konferans yöntemiyle yapılan derslerde, öğretim üyeleri, eğitim setlerini kullanarak çeşitli uygulamaları gösterirken, öğrenciler de eş zamanlı olarak pratik yapma ve becerilerini geliştirme imkânı bulacak. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Altun, “12 farklı beceri için gereken araç gereçler eğitim seti haline getirildi. Öğrenciler, bireysel eğitim setleriyle, enjeksiyon, damar yolu açma, sonda takma gibi gelecekteki klinik eğitimlerinde kendilerine yol gösterecek becerileri edinebilecek. Gelecek sene inşallah klinik eğitimlerini yüz yüze yapabilir hale geleceğiz. Eğitim setleri gelecek hafta içinde bin 500 tıp öğrencisine ulaştırılacak” dedi.

DAHA AVANTAJLI

Hacettepe Üniversitesi Tıp Eğitimi ve Bilişimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Elçin de, şunları söyledi: "Eğitim ortamında öğrenciler büyük malzemeler üzerinde çalışıyor. Hazırladığımız eğitim setlerinde, her öğrenciye özel, cerrahi dikiş seti ve küçük boyutlarda dikiş pedi bulunuyor. Böylece öğrencilerimiz bu uygulamaları evde yaparken, normal koşullardan çok daha avantajlı hale gelecek. Çünkü yüz yüze eğitimler sırasında sınırlı sayıda uygulama yapma imkânları oluyor. Bu araç gereçlerle istedikleri kadar uygulama yapma şansları olacak.” Ahmet Sertan USUL/AA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eğitim setiyle pratik yapacaklar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2020 tarihinde saat 01 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim setiyle pratik yapacaklar haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2020, Salı
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı