ANKARA HABERLERİ

Duvara yazı yazan kayda girer

Murat YILMAZ
05.08.2021 - 01:15 |Son Güncelleme :

Milli Kütüphane İstasyonu’nun duvarına yazılan yazılar, hiçbir kimyasal maddeyle silinemeyince, boya ile kapatıldı. EGO Genel Müdürlüğü, uyarı afişleri astı, istasyonda yazı yazılan duvarı görecek açıda kamera koydu.

Murat YILMAZ

Hürriyet Ankara’nın gündeme getirdiği, bazı duyarsız vatandaşlar tarafından yazı yazılarak kirletilen Milli Kütüphane İstasyonu’ndaki duvarlar için EGO Genel Müdürlüğü harekete geçti. EGO’dan yapılan açıklamada fayans olan duvarlardaki yazıların kimyasal madde kullanılarak temizlenmeye çalışıldığı ancak çıkartılamayınca boya ile kapatıldığı belirtildi. Vatandaşları uyarmak için istasyona yazıların asıldığı ve bir kameranın bu açıya bakacak şekilde ayarlandığı bilgisini veren EGO Genel Müdürlüğü, açıklamasında şunları kaydetti:

Duvara yazı yazan kayda girer

FAYANSLAR DAHA ÖNCE DEĞİŞTİRİLMİŞTİ

“Bazı vatandaşlarımız tarafından özellikle metro olmak üzere raylı sistem istasyonlarımızın duvarlarına çeşitli yazılar yazılarak zarar verildiği görülmektedir. Üç-dört yıl önce Milli Kütüphane İstasyonu’nda başlayan yazı yazma alışkanlığı maalesef seyrek de olsa devam etmektedir. Fayans olan istasyon duvarları, kimyasal maddeler de kullanılarak temizlenmeye çalışılmış, çıkartılamayınca değiştirilmiştir. Ancak elimizde aynı model ve renk fayans kalmadığından bu kez yazılan yazılar doğrudan boya ile kapatılmaya çalışılmıştır. Mevcut yazılar da yine doğrudan boya ile kapatılacaktır.

ZARAR VERENLER HASARIN BEDELİNİ ÖDEMEK ZORUNDA

Bundan sonraki süreçte, tüm istasyonlarımızda daha sıkı önlemler alınmakla birlikte, Milli Kütüphane İstasyonu’nda ise bir kamera doğrudan bu alanı görecek şekilde ayarlanmıştır. Vatandaşlarımızın istasyonlara herhangi bir şekilde zarar verici davranışlardan kaçınmalarına ilişkin bilgilendirme afişleri de ilgili noktalara asılmıştır. Ayrıca, kuruluşumuz Raylı Sistem Yolcu Taşıma Yönergesi’ne göre; istasyonlarda ve araçlarda her türlü araç, gereç, cihaz, oturma üniteleri ve benzeri ekipmana zarar verilemez. Zarar verenler, verdikleri hasarın bedelini ödemek zorundadır.”

23 Temmuz 2021
Hürriyet Ankara, Milli Kütüphane Metro İstasyonu’nda yazı yazılarak kirletilen duvarlara ‘Bu görüntü yakışmıyor’ manşetiyle dikkat çekmişti

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Duvara yazı yazan kayda girer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2021 tarihinde saat 01 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Duvara yazı yazan kayda girer haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Eylül 2021, Pazar
 • İmsak
  05:10
 • Güneş
  06:33
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı