ANKARA HABERLERİ

Dövme sanatçısından ‘dernekleşelim’ önerisi

Hürriyet Haber
07.04.2021 - 00:06 |Son Güncelleme :

Günümüzde dövmecilik mesleğinin çok talep gördüğünü belirten Ankaralı dövme sanatçısı İlhan Çakmak, “Dövmecilik yetenek ve ustalık gerektiren bir meslek olduğundan, bu işe bir hevesle başlayan pek çok insan hem kendisine hem de dövme yaptıkları insanlara zarar verebiliyor” dedi.

Hürriyet Haber

Bunun önüne geçilebilmesi için dövmecilik mesleğinin yetkili kuruluşlar tarafından tanınması ve meslekle ilgili yasal düzenlemelerin oluşturulması gerektiğini belirten Çakmak, şunları söyledi:
Dövme eğitimi verecek kuruluşlar açılmalı, ilgili otoritenin yetkilendireceği eğitmenler tarafından Avrupa standartlarına uygun eğitim verilmeli. Bu konuda mesleğini layıkıyla yapan meslektaşlarımla bir araya gelirsek güzel işler yapabileceğimizi düşünüyorum. İlk olarak da bir dernek kurulması gerektiği kanaatindeyim.”

SADECE BUGÜN DEĞİL HER ZAMAN ÖNEMLİ

Koronavirüsün ardından dövme yapılan işletmelerin iş hacminin ve müşteri potansiyelinin çok düştüğünü belirten Çakmak, şunları söyledi: “Sosyal mesafe ve hijyene önem verilen bu dönemde insanlar risk almamak için dövme yaptırma konusunda tereddüt içinde kalıyor. Dövme yapımında mikrop kapılmaması veya alerjik bir durum oluşmaması için hijyen daima önemli bir yere sahip. Dövme yaptırmayı düşünenler tedbirlere titizlikle uymalı, tercih edecekleri stüdyonun gerekli önlemleri alıp almadığını incelemeli.”

Dövme sanatçısından ‘dernekleşelim’ önerisi
Yaklaşık 20 yıldır dövme yaptığını belirten Çakmak, “Yaptığım her dövmeye ayrı bir heyecan ve istekle çalışıyorum. Ülkemizde ve dünyada dövme sanatında ne gibi yenilikler olduğunu takip ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dövme sanatçısından ‘dernekleşelim’ önerisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2021 tarihinde saat 00 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dövme sanatçısından ‘dernekleşelim’ önerisi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:40
 • Güneş
  06:09
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:53
Sayfa Başı