ANKARA HABERLERİ

Doğu için artık güneş doğsun

Pelin ÜZEK KILIÇ-Fatih ERDOĞAN/DHA
27.09.2020 - 01:32 |Son Güncelleme :

SMA Tip 1 hastası Doğu Ülker’in ABD’de gen tedavisi görebilmesi için gereken 2,4 milyon doların yüzde 50’si toplanırken, anne Şive Ülker, “Çok az bir zamanımız kaldı. Bir an önce tedaviye ulaşmamız gerekiyor. Güneş artık Doğu için doğsun” dedi.

Pelin ÜZEK KILIÇ-Fatih ERDOĞAN/DHA

Ankara'da Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası Doğu Ülker'in (1) ABD'de gen tedavisi görebilmesi için gereken paranın yüzde 50'si toplandı. Anne Şive Ülker, 2,4 milyon doların toplanması için destek çağrısında bulunarak, "Çok az bir zamanımız kaldı. Bir an önce tedaviye ulaşmamız gerekiyor" dedi. Çankaya'da oturan Şive ve Çetin Ülker çiftinin 1 yıl önce Doğu adını verdikleri ikinci çocukları dünyaya geldi. Ülker çifti, 4 aylıkken Doğu'nun hareketlerindeki yavaşlığı fark ederek, hastaneye götürdü. Yapılan genetik test sonucu Doğu'ya SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Yaşıtları gibi ayakta duramayan Doğu'nun, sağlığına tam anlamıyla kavuşabilmesi için 2 yaş altı SMA hastalarına ABD'de uygulanan gen tedavisi olması gerektiği belirtildi. Aile, çocuklarının tedavisi için 2 Ağustos'ta yardım kampanyası başlattı. Yaklaşık 2 ayda Doğu´nun tedavisi için gereken paranın yüzde 50´si tamamlandı.

Doğu için artık güneş doğsun

HER BAĞIŞ BİR UMUT

Anne Şive Ülker, oğlunun solunum desteği ve fizik tedavi ile beraber çok yoğun bir şekilde yaşam mücadelesi verdiğini belirterek, bir an önce kampanyayı tamamlamak istediklerini kaydetti. Ülker, şunları söyledi: "20 binden fazla takipçimiz var. Herkes bir gün bir kahve parasını Doğu'nun yaşaması için paylaşsa aslında Doğu kurtulabilir. Bu yüzden iyi insanlardan, iş insanlarından, sanatçılardan, güzel yürekli insanlardan destek bekliyoruz. Çünkü biz bunun tek başına üstesinden gelemeyiz. Bir an önce tedavimizi almamız gerekiyor. Doğu için yapılan her bağış Doğu'ya bir nefes, bir umut, bir adım olacak. Doğu yaşasın istiyoruz. Ben çocuğumla ilgili hayaller kurmak istiyorum. Yaşadığımız korkuların tarifi yok. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Keşke bu tedavi Türkiye'ye gelse ve bütün çocuklar kurtulsa, bütün çocuklar bu ilacı alabilse.”

KOŞUP OYNASIN İSTİYORUZ

Anne Şive Ülker, kampanyalarını 2 Ağustos'ta başlattıkları hatırlatarak, yüzde 50'sini tamamladıklarını söyledi. Ülker, "Çok az bir zamanımız kaldı. Bir an önce tedaviye ulaşmamız gerekiyor. Çünkü Doğu´nun hastalığı çok hızlı ilerliyor. Doğu´nun yürümesi, sağlığına kavuşması özellikle de yaşaması bu tedaviye bağlı. Güneş artık Doğu için doğsun. Ağabeyi ile koşup oynasın, okula gitsin” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Doğu için artık güneş doğsun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2020 tarihinde saat 01 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doğu için artık güneş doğsun haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ekim 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı