ANKARA HABERLERİ

Dış ilçelerde Ankarakart Çubuk ve Akyurt’tan başlıyor

Murat YILMAZ
12.09.2020 - 00:27 |Son Güncelleme :

Başkent’te çevre ilçelere hizmet veren özel halk otobüsleri de Ankarakart sistemine geçiyor.

Murat YILMAZ

Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden (UKOME) çıkan karar doğrultusunda ilk uygulama Çubuk ve Akyurt’taki özel halk otobüslerinde olacak. 2 ilçede 1-2 hafta içerisinde sistemin uygulanmaya başlayacağını belirten Ankara Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Birliği (AHOK) Başkanı Kurtuluş Kara, şu bilgileri verdi:

Dış ilçelerde Ankarakart Çubuk ve Akyurt’tan başlıyor

İLK ETAPTA 96 ARAÇTA OLACAK

“Ankara’daki 24 kooperatif artık birlik oldu. Ankarakart’a Mayıs 2017’de şehir merkezindeki 170 otobüste geçmiştik. Artık dış ilçelerde de bunu başlatacağız. UKOME’den karar çıktı. İlk etapta Çubuk’ta 59 araç, Akyurt’ta 37 araçla 1-2 hafta içerisinde geçmiş olacağız. Vatandaşlarımıza öncesinde duyuru yapacağız. Vatandaşlarımız rahatlıkla Ankarakart’larını kullanarak buradaki araçlarımıza binebilecek.

DİĞER İLÇELER DE GEÇECEK

Biz bu sistemi destekliyoruz ve uzun süredir geçmek istiyorduk, hazırlığını yapıyorduk. Önümüzdeki hafta imzalar atıldıktan sonra öncesinde validatör olan araçlarımız aktif hale gelecek. Olmayan araçlara monte edilecek. Para alışverişini ortadan kaldırıp tamamıyla vatandaşın elektronik kartlarıyla araçlarımızı kullanmasını planlıyoruz. Çubuk ve Akyurt’un yanı sıra diğer çevre ilçelerde de yavaş yavaş tüm araçlarımızda bu sisteme geçeceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dış ilçelerde Ankarakart Çubuk ve Akyurt’tan başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2020 tarihinde saat 00 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dış ilçelerde Ankarakart Çubuk ve Akyurt’tan başlıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Haziran 2021, Cuma
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı