ANKARA HABERLERİ

Destekler artacak OSB’ler kalkınacak

AA
20.02.2020 - 16:41 |Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası (ASO) 2. Organize Sanayi Bölgesi'ni (ASO 2. OSB) ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, buradaki konuşmasında, ülkenin kalkınmasında sanayicilerin ve iş adamlarının katkısına dikkat çekti.

AA

Devlet ve sanayicilerin ele ele vermesiyle zorlukların üstesinden gelinebileceğini dile getiren Ağbal, "Yatırımcılarla bir araya geldiğimizde onların sorunlarını görme imkânımız oluyor" dedi. KOSGEB'in sağladığı imalat sanayi desteklerini artırmayı planladıklarını bildiren Ağbal, gelecek yıl bütçeden daha fazla kaynak aktararak OSB'lerin kalkınmasını sağlayacaklarını söyledi. ASO Başkanı Nurettin Özdebir de Çin'deki koronavirüs salgınının sanayicileri etkilediğini, tedarikte zorlanmaya başladıklarını ifade etti. ASO 2. OSB Başkanı Seyit Ardıç ise Ankara'da 13 OSB'nin bulunduğunu belirterek, "Türkiye'nin 500 sanayi kuruluşu içinde 32 firma Ankara'dadır. İlk bin ihracatçı firma arasında da 44 firmamız var. Başkent’in sanayisinden, sanayinin başkentine vizyonuyla çalışıyoruz" ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından Ağbal, sanayicilerin sorunlarını dinledi ve bölgedeki fabrikaları gezdi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Destekler artacak OSB’ler kalkınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2020 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Destekler artacak OSB’ler kalkınacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mart 2020, Pazar
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:30
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:36
Sayfa Başı