ANKARA HABERLERİ

Destek için iş birliği

Hürriyet Haber
15.01.2021 - 00:36 |Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), özel ihtiyaç sahibi kadın, çocuk ve gençlerin sağlık ve korunma hizmetlerine destek olmak amacıyla birlikte çalışacak.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve UNFPA Türkiye Temsilcisi Hassan Mohtashami’nin birlikte imzaladığı iş birliği protokolüne göre; Altındağ’da açılacak ‘Kadınlar ve Gençler İçin Destek Merkezi’nde sağlık, kariyer danışmanlığı ve sosyal uyum konularında bilgi paylaşımı yapılacak. Mobil sağlık ekipleri de Ankara’nın kırsal ilçelerinde farkındalık çalışmaları yapacak. Başkan Yavaş, “İnşallah birlikte güzel bir çalışma yapacağız. Şu anda tek sorunumuz pandemi nedeniyle Aile Yaşam Merkezlerimizin aktif çalışamaması. Ülkemizde eskiden doğuma bağlı ölümler çok fazlaydı ama gittikçe azalıyor. İnşallah yapacağımız bu çalışmayla daha da indireceğiz” dedi. Öncelikli olarak kadın ve üreme sağlığı üzerine çalıştıklarını belirten Mohtashami de şunları söyledi: “Protokolümüzle birlikte umuyorum Ankara’da bir merkezden başlayıp sonra da sınırları genişleterek kadınlara ve gençlere yönelik hizmetler sunmak konusunda ortaklaşa çalışacağız. Bu 3 yıllık bir sürecin başlangıcı olacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Destek için iş birliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2021 tarihinde saat 00 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Destek için iş birliği haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:58
 • Güneş
  07:21
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:42
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı