Destek başvuruları artık çevrim içi

Güncelleme Tarihi:

Destek başvuruları artık çevrim içi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 24, 2021 00:12

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2021 yılı tarımsal destek programları için başvuruları elektronik ortama taşıdı.

Haberin Devamı

Yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere mısır, yonca ve buğday tohumu ile domates ve biber fidesi desteği verilecek. Yaklaşık 3 bin 500 çiftçiye dağıtılacak 150 ton yonca ve 120 ton mısır tohumundan faydalanmak isteyen çiftçiler ilk kez ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden ön başvuruda bulunabilecek. Mısır ve yonca tohumu için 5 Mart, domates ve biber fidesi için 9 Nisan, buğday tohumu için 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Başvuru tarihlerinin sona ermesiyle birlikte tohum desteği almaya hak kazanacak çiftçiler, noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenecek. Çekiliş, ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Destek başvuruları artık çevrim içi


ÇOCUKLARA İKİ KİTAP

Haberin Devamı

ABB, aileler ve çocuklardan Başkent 153 Çağrı Merkezi’ne gelen talep üzerine kent tarihini anlatan kitaplar hazırladı. Psikolojik danışmanların onayıyla hazırlanan ‘Bil Bul Ankara’ ve ‘Ankaralı Öyküler’ isimli kitaplar, çocuklara kent tarihini ve kültürünü aşılayacak. Sosyal yardım alan ailelerin çocukları ile Aile Yaşam Merkezleri, BELMEK’ler, Kadın Lokalleri ve Çocuk Kulüpleri’nde dağıtılmaya başlanan kitapların dijital sürümüne ‘ankara.bel.tr’ internet sitesinden ulaşılabiliyor. 9-13 yaş grubundaki çocuklara hitap edecek şekilde hazırlanan kitaplarda; Anıtkabir’den Hacı Bayram-ı Veli Camisi’ne, Ankara Kalesi’nden Beypazarı’na, Ayaş’tan Hamamönü’ne kadar kentin birçok tarihi, turistik ve kültürel yerini tanıtan bilmeceler, öyküler ile sorular yer alıyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!