ANKARA HABERLERİ

ISF, cezaları haklı buldu

DHA
03.12.2016 - 11:17 |Son Güncelleme :

Deneme Lisesi ve Doğa Lise'nin cezaları kesinleşti

DHA

''Türkiye Okul Sporları Federasyonu her iki okul müdürünü ve okulları cezalandırdı''

''Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) kupaları geri isteyebilir''

ERCAN ATA-ANKARA/DHA Futbolda Avrupa Şampiyonu Olan Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi ve Voleybolda Dünya Şampiyonu Olan İstanbul Ataşehir Özel Doğa Anadolu Liselerinin, Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) kurallarına aykırı hareket ederek sporcu oynattıkları resmileşti.

FEDERASYON ISF'NİN İTİRAZINI HAKLI BULDU

Futbolda Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi ve Voleybolda Dünya Şampiyonu Olan İstanbul Ataşehir Özel Doğa Anadolu Liselerinin, ISF kurallarına uygun olmayan oyuncu oynattıkları Türkiye Okul Sporları Federasyonu disiplin kurulunun vermiş olduğu karar ile kesinleşti. Federasyon kendi internet sitesinden duyurduğu kararda, okul müdürleri ve okulları hakkında verilen cezaları dün yayınladı. Doğa lisesi müdürü Mualla Özsevindik ve Deneme Lisesi müdürü Nurettin Işıldak hakkında, uluslararası işlenmiş bir suç olduğu için okulları ile birlikte 4'er yıl ceza verildi.

''ULUSLARARASI OKUL SPORLARI FEDERASYONU (ISF) TÜRKİYE'YE CEZA VEREBİLİR''

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (Isf) yönetim kurulu 10 Aralık 2016 tarihinde Hindistan'da yapacağı yönetim toplantısında, bu konu ile ilgili kararını vereceği öğrenildi. Yapılan usulsüzlük nedeniyle her iki okulunda kupaları geri alınabilir ve Türkiye Okul Sporlarında ceza alabilir.

Bu gelişmenin Türkiye'nin uluslararası arenada prestijini zedeleyeceğinden dolayı, Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Okul Sporları Federasyonu yönetimi hakkında soruşturma açacağı belirtildi.

HATA NASIL YAPILDI

Okul sporlarının uluslararası müsabakalarında süreç nasıl işliyor. Türkiye'de derece yapan okullar Avrupa ve Dünya şampiyonaları için okul müdürleri evraklarını, önce spor faaliyetleri daire başkanlığına göndermek zorunda. Spor faaliyetleri evrakları inceleyip olur yazısını federasyona gönderiyor. Federasyon yetkilileri kendilerine gelen evrakları araştırıp gidecek kafilenin son onayını veren makam oluyor ve okullara bildiriyor. Ancak, her iki biriminde gözünden kaçan usulsüzlük nedeniyle, her iki lisede sahte oyuncuları yurtdışına götürdüğü ve oynattıkları ISF'nin yapmış olduğu araştırma sonucu ortaya çıkmış oldu.

(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ISF, cezaları haklı buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Aralık 2016 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ISF, cezaları haklı buldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2022, Çarşamba
 • İmsak
  03:39
 • Güneş
  05:24
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:43
Sayfa Başı