ANKARA HABERLERİ

‘Çök, kapan, tutun’ eğitimi

Hürriyet Haber
28.01.2020 - 17:00 |Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi, AFAD Ankara İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, kreşlerde ‘temel afet bilinci’ eğitimlerine başladı. AFAD eğitmenleri, deprem ya da olası afet anında neler yapılması gerektiği bilgisini en basit haliyle anlatarak, çocukları bilinçlendiriyor.

Hürriyet Haber

İlk eğitim, Martı Gündüz Bakım Evi’nde gerçekleşti. AFAD eğitmenleri tarafından 3-6 yaş arası çocuklara ‘temel afet bilinci’ ve ‘deprem tahliye tatbikatı’ eğitimleri verildi. Afetlerden sonraki ilk 72 saat için gerekli olacak ihtiyaç malzemelerinden oluşan afet çantası hazırlamanın önemi, deprem anında devrilen ve düşen cisimlerden korunmak için hedef küçültmenin amaçlandığı ‘çök-kapan-tutun’ hareketi ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler çocuklara anlatıldı. Eğitmenler, çocuklara özellikle deprem ya da bir başka afet ortamında kamu görevlileri dışında tanımadıkları kişilere karşı dikkatli olmaları ve onlarla herhangi bir yere gitmemeleri gerektiği bilgisi de aktardı.

TAHLİYE TATBİKATI

Uygulamalı olarak da gösterilen eğitimler, kreşlerdeki öğretmenlere de verildi. Eğitime katılan personel ve çocuklar sirenlerin çalmasıyla tahliye tatbikatı yaparak eğitimi sonlandırdı.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Çök, kapan, tutun’ eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2020 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Çök, kapan, tutun’ eğitimi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:45
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:38
Sayfa Başı