ANKARA HABERLERİ

Coğrafi bilgi sistemleri tartışılacak

Hürriyet Haber
18.07.2021 - 03:35 |Son Güncelleme :

Afet Araştırmaları Derneği, çevrim içi bir etkinlik düzenleyerek ‘Afet Yönetiminde Coğrafi Bilgi Sistemleri’ni ele alacak.

Hürriyet Haber

26 Temmuz saat 20.00’de gerçekleşecek online programa, ‘https://meet.bizbize.live/webinar/xy5vc’ linki üzerinden katılım sağlanabilecek. Moderatörlüğünü strateji ve iş geliştirme uzmanı Hande Bilir’in yapacağı programa, İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nden Doç. Dr. Tolga Görüm ve Globaltech Coğrafi Bilgi Teknolojilerinden Bilgekağan Çintimur katılacak.

Coğrafi bilgi sistemleri tartışılacak

Programdaki amaçlarının afet yönetiminde coğrafi bilgi sistemlerinin önemine dikkat çekmek olduğunu belirten Afet Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz, “Afet yönetiminde teknolojik olanakların desteğinden faydalanmak oldukça önemli bir rol oynuyor. Ülkemizde afet yönetimi sürecinde bilişim teknolojileri ve karar destek yazılımlarının daha verimli olarak kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Kitlesel olaylarda, bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı ve coğrafi bilgi sistemlerinin desteği alınırsa en iyi sonuçlar alınacağını kanıtlamak istiyoruz” dedi.

Coğrafi bilgi sistemleri tartışılacak

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Coğrafi bilgi sistemleri tartışılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Temmuz 2021 tarihinde saat 03 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Coğrafi bilgi sistemleri tartışılacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Temmuz 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:54
 • Güneş
  05:37
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:49
Sayfa Başı