ANKARA HABERLERİ

Çobanlar dağıttı zabıta topladı

Murat YILMAZ
03.05.2020 - 10:21 |Son Güncelleme :

Güdül’de kısmi felç geçirdiği için hastaneye yatan besici Adalet Karadayı, 120 ineğini iki Afgan çobana emanet etti. İnekleri mandıradan çıkarıp otlak alana götürmek isteyen acemi çobanlar hayvanların kontrolünü kaybedince Güdül Belediyesi’nden yardım istedi.

Murat YILMAZ

Ankara’nın Güdül ilçesinde besicilik yapan Adalet Karadayı, geçirdiği kısmi felç nedeniyle hastaneye yattı ve ineklerini yanında çalışan iki Afgan çobana emanet etti. Hayvanları ilçe merkezinden Yeşilöz Mahallesi’ndeki otlak alana götürmek için mandıradan dışarı çıkaran çobanlar, 120 ineğin kontrolünü kaybedince hayvanlar tarlalara dağıldı. İnekleri zapt edemeyen acemi çobanlar durumu telefonla Güdül Belediyesi’ne bildirdi. Çobanların imdadına Güdül Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu’ndaki zabıtalar yetişti. Hayvanları tek tek toplayarak bir araya getiren zabıta ekibi, çobanlara yardım edip iki gün boyunca ineklerin bakımını üstlendi, karınlarını doyurdu. Ardından zabıtalar havaların ısınması ve otların çıkmasıyla otlak alana götürülmesi gereken 120 büyükbaş hayvanı yeniden kontrollü bir şekilde Yeşilöz Mahallesi’ne götürdü.

Çobanlar dağıttı zabıta topladı

TARLALARDAN HAYVANLARI TOPLADIK

Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, 21 Nisan’da yaşanan olayı şöyle anlattı: “Büyükbaş hayvancılık yapan vatandaşımızın iki tane Afgan işçisi var. Kendisi ameliyat olmuş çobanlar hayvanları öyle bırakmışlar dağılmış. Tarlalardan hayvanları topladık. O gün zabıtalar hayvanları güttüler. Besicimize belediye olarak destek verdik. Yemlerini ayarladık. 2 gün sonra da otladıkları yer olan Yeşilöz Mahallesi’ndeki alana zabıta ve belediye personelleri eşliğinde çıkardık sonra da çobanlara sürüyü devrettik. Ben vatandaşımızı mağdur etmeyen çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biz bu süreçte vatandaşımız bizi arayıp ihtiyacı olduğunda karşılıyoruz. Makam arabamı da vatandaşımıza veriyorum onunla da millete hizmet ediyoruz.”

Çobanlar dağıttı zabıta topladı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çobanlar dağıttı zabıta topladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2020 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çobanlar dağıttı zabıta topladı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Ocak 2021, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Güneş
  07:55
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı