ANKARA HABERLERİ

Çiftçiye Başkent Kart dağıtımına başlandı

Hürriyet Haber
21.01.2022 - 16:09 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), ABB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen ‘çiftçiye mazot desteği’ kararının ardından, 25 ilçede Başkent Kart dağıtımına yönelik takvimi belirledi.

Hürriyet Haber

İlk etapta yaklaşık 60 bin Başkent Kart, şubat ayı sonuna kadar çiftçilere dağıtılacak. Başkent Kart’lara önce mazot desteği ödemeleri yapılacak daha sonraki aşamalarda ise kırsal kalkınma destekleri kart üzerinden devam edecek. Başkent Kart ile tarımsal desteklerini sürdürmeyi planlayan ABB, girdi maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmayı, tarımsal faaliyetlerin devamlılığını sağlamayı ve üretimin arttırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Çiftçiye Başkent Kart dağıtımına başlandı

ANKARALI ÜRETİCİDEN 18 MİLYON ÇİÇEK ALINACAK

ABB ‘alım garantili sözleşmeli üreticilik modeli’ kapsamında 1.5 yılda başkentli 33 çiçek üreticisinden 7 milyon 750 bin adet çiçek satın alarak çiçek üreticilerine 8 milyon TL tutarında maddi destek sağlamış oldu. Bu sene içinde 25 ilçede bu modeli uygulamayı planlayan ABB, ilk etapta Ayaş ve Çubuk’taki çiçek üreticileri ile anlaşma yaptı. ABB, üreticilerden sene sonuna kadar 18 milyon çiçeği satın alarak cadde ve bulvarlardaki refüjlere dikecek.

Beypazarı, Güdül, Sincan, Akyurt ve Polatlılı çiftçilere kartları dağıtılmaya başlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çiftçiye Başkent Kart dağıtımına başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2022 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftçiye Başkent Kart dağıtımına başlandı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:34
 • Güneş
  05:21
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:49
Sayfa Başı