ANKARA HABERLERİ

Çevrede yeni dönem sessiz sedasız başladı

Hürriyet Haber
04.04.2012 - 00:00 |Son Güncelleme :

EKONORM Çevre Mühendislik Anadolu Pazarlama Departmanı Yöneticisi Rasih Yılmazer, “Mevzuata uymayan firmalar hem ciddi anlamda marka değerinin yıpranması, hem de yasal yaptırımlarla karşı karşıya.

Çevrede yeni dönem sessiz sedasız başladı
Hürriyet Haber

Bu nedenle zaman geçirmeden, yeni mevzuata uyum sağlamaları gerekiyor” dedi.Yılmazer şöyle konuştu, “2010 yılında çıkan yönetmelik, çevre ile ilgili olarak alınan tüm izinlerin yenilenmesini öngörüyordu. Buna göre, yönetmelik öncesinde çevreyle ilgili olarak alınmış olan süreli izinlerde, sürenin bitiminden 30 gün önce yeni izin için başvuruda bulunulması gerekirken, süresiz izinlerde ise 2 yıllık bir geçiş süreci öngörüldü. Firmalara tanınan 2 yıllık geçiş süreci 1 Nisan tarihi itibariyle ise tamamlandı. Bu tarihten sonra yönetmeliğe uymadığı belirlenen firmalar öncelikle taahhüt etmeleri ve bir iş planı sunmaları durumunda, sözlerini gerçekleştirebilmek için 1 yıllık bir geçiş sürecine sahip olacak. Ancak bir iş planı sunulmaması veya sürenin sonunda taahhütlerin yerine getirilmemesi halinde, hem firmanın çevre belgeleri iptal olacak, hem de işletmenin faaliyeti durdurulacak.  Büyük firmalar kadar geleceğini düşünen “akıllı KOBİ’ler de de çevreyle ilgili mevzuata uyum sağlamak için olağanüstü bir çaba sarf ediyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çevrede yeni dönem sessiz sedasız başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Mayıs 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:42
 • Güneş
  05:26
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:04
 • Yatsı
  21:40
Sayfa Başı