ANKARA HABERLERİ

Çankaya Belediyesi’ne borçlarımızı ödeyeceğiz

Hürriyet Haber
22.03.2019 - 09:17 |Son Güncelleme :

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çankaya’ya Belediyesi’nin Zafertepe Mahallesi’nin ‘imar sorunun çözülmesi ve yeni imar planı düzenlenmesi’ dolasıyla düzenlediği programa katıldı.

Hürriyet Haber

Çankayalılara bir müjdesi olduğunu belirten Yavaş, “Çankaya Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden epeyce alacağı var. İnşallah bu alacaklarını tahsil etmek üzere Çankaya Belediyesi’ne pozitif ayrımcılık yapacağız, borçlarımızı ödeyeceğiz” dedi. Yavaş, özetle şunları söyledi:

ÖNCELİĞİMİZ ANKARA EKONOMİSİ

“Önceliğimiz Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldırmak. İlk yapacağımız iş; Ankara’da fuar alanını bitirmek. Fuar alanını bitirdiğiniz zaman oradaki sanayicimiz, esnafımız orada mallarını sergilemek sureti ile daha iyi pazarlayacaklar. Bunu yaptıkları için de daha çok üretme ihtiyacı ve daha çok üretmek için de işçi çalıştırma ihtiyacı olacak dolayısıyla istihdam olacak.

Diyorlar ki ‘Projesi yok.’ Vatandaşa ‘Belediyeden ne bekliyorsunuz’ diye sorduğumuzda, her kesimden ekonomik sıkıntı, işsizlik problemleri geliyor. Böyle bir sıkıntı varken, çılgın projelerle uğraşacak halimiz yok. Bugün Ankapark açıldı, masraflarla ilgili söylenen rakamların hiçbiri doğru değil. İnşallah ayın 1’inden sonra göreve başladığım zaman, bu kadar paranın nasıl israf edildiğini duyuracağım.”

İMAR PLANINI TAMAMLADIK

Çankaya Belediyesi’nin Zafertepe Mahallesi’ndeki programda sanatçı Koray Avcı konser verdi. Konserde konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Hiçbir kâr, rant amacı gütmeden Zafertepe Mahallemizin imar planını tamamladık. Yıllardır çözüme kavuşması için beklenen Zafertepe’nin imar sorunu çözüldü. En kısa zamanda tüm bu bölgenin kaderi tamamen değişecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çankaya Belediyesi’ne borçlarımızı ödeyeceğiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2019 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankaya Belediyesi’ne borçlarımızı ödeyeceğiz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mayıs 2020, Cuma
 • İmsak
  03:26
 • Güneş
  05:16
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  20:16
 • Yatsı
  21:58
Sayfa Başı