ANKARA HABERLERİ

Can dostlar için ‘doğal koruma’

Hürriyet Haber
20.06.2020 - 10:50 |Son Güncelleme :

Ankaralı iş insanları, akademisyenlerle beraber yaptıkları çalışmaların ardından bit, pire, kene ve parazitlere karşı, can dostları koruyan aynı zamanda böcek ve sineklere karşı da etkili olan doğal bir ürün üretti.

Hürriyet Haber

Can dostlar için ‘doğal koruma’

‘Effect’ adı verilen ürün hiç bir kimyasal madde kullanılmadan saf ve doğal diatom toprağından elde edildi. Yüzde yüz yerli üretim olan  ‘Effect’, e-ticaret siteleri üzerinden ‘doğaldiatomtoprağı’ mağazasından tanıtıma başlandı.  ‘Effect’ ürün temsilcileri ürünün bütün hayvanlar üzerinde kullanılabileceğini belirterek şu bilgileri verdi:

 DÜŞÜK RİSKLİ VE ÇEVRE DOSTU

“Effect doğal diatom toprağı parçacıkları, böceğin hassas dış iskeletini dışarıdan kurutmak için etkili bir şekilde nüfuz eden ve kesen mikroskobik, jilet gibi keskin kenarlara sahiptir.  Aynı zamanda çok kuru ve gözeneklidir, bu yüzden böcek tozu aldığında, böceğin nemini hızla emer ve içeriden kurutur. Ürün kuru kaldığı sürece etkili kalır. Fiziksel olarak etki ettiği için, böcekler Effect‘e karşı direnç geliştiremezler. Önemli özelliklerinden biri de fiziksel yöntemlerle çalışıyor olmasında dolayı toksik etkiye neden olmamasıdır. Kimyasal bazlı değildir. Düşük riskli ve çevre dostu bir üründür. 

KARINCA VE SİNEKLERE KARŞI DA ETKİLİ

Bu nedenle hiçbir kimyasal etkiye neden olmadan güvenle kullanılabilir. 72 saat içinde kendisiyle temas eden sinek ve pirelerin yüzde 75’ini etkisiz hale getirdiği rapor edilmiştir. Başta keneler, bitler, pireler ve uyuz etkenleri olmak üzere; karıncalar, yaprak bitleri, sinekler, sümüklü böcekler,ev tozu akarları ve hamam böceği gibi haşereleri ortadan kaldırmak içinde güvenle kullanılabilir.  Amacımız yüzde yüz yerli bu ürünle iç piyasanın yanı sıra, ihracat yaparak ülke ekonomisine de katkı sağlamak."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Can dostlar için ‘doğal koruma’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Haziran 2020 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Can dostlar için ‘doğal koruma’ haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:38
 • Güneş
  06:07
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:31
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı