ANKARA HABERLERİ

Bin 79 km’lik eğitim yolculuğu

Murat YILMAZ
21.07.2021 - 01:58 |Son Güncelleme :

Kahramankazan’ın köylerinde çevrim içi eğitime katılma imkânı olmayan öğrencilerin ayağına giden Mobil EBA Destek Noktası (EBABÜS), 124 gün boyunca hizmet verdi. Geride bıraktığımız eğitim döneminde toplamda bin 79 kilometre yol yapan otobüste, 76 öğrenci, 496 saat çevrim içi ders aldı.

Murat YILMAZ

Kahramankazan Belediyesi’nin, pandemi döneminde online eğitime katılma imkânı olmayan öğrenciler için bir otobüsü bilgisayar ve internetle donatarak oluşturduğu Mobil EBA Destek Noktası (EBABÜS), 2020-2021 eğitim öğretim yılında köy köy dolaştı. 124 gün boyunca hizmet veren EBABÜS’te 76 öğrenci, 496 saat çevrim içi ders aldı. Bu süreçte toplamda bin 79 kilometre yol kateden EBABÜS, ilçenin en uzaktaki köylerinde bile öğrencilere derslerinden geri kalmama imkânı sağladı.

Bin 79 km’lik eğitim yolculuğu

KIRTASİYE MALZEMELERİ DE DAĞITTI

Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında öğrenciler için yoğun bir mesai harcayan otobüs, ilçe merkezine farklı uzaklıklarda olan mahalle statüsündeki Alpagut, Çimşit, Emirgazi, İmrendi, Kumpınar, Yassıören, Soğulcak ve Kınık köylerindeki öğrencilerin ayağına gitti. EBABÜS 8 köyün yanı sıra, farklı illerden gelen ve ilçenin değişik mahallelerinde kurdukları çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocuklarını da kayıtlı olduğu illerdeki öğretmenleriyle buluşturdu. Böylece, internet ve bilgisayarı olmayan öğrenciler, çevrim içi olarak verilen derslere katılma imkânı buldu. EBABÜS’te ihtiyaç duyan öğrencilere kırtasiye malzemeleri de verildi.

Bin 79 km’lik eğitim yolculuğu

YAVRULARIMIZ KADAR MUTLU OLDUK

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Ankara’da ilk kez hayata geçirilen ve çevrim içi eğitimin başladığı günden bu yana faaliyette olan EBABÜS sayesinde öğrencilerin, öğretmen ve arkadaşlarıyla buluştuğunu söyledi. İlçelerinde yaşayan her çocuğun kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Oğuz, “Uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan yavrularımız için oluşturduğumuz Mobil EBA Destek Noktası Otobüsü’nün çocuklarımızı öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluşturması bizleri de en az yavrularımız kadar mutlu etti” dedi. Oğuz, belediyenin tüm imkânlarıyla her zaman öğrenci ve öğretmenlerin yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Bin 79 km’lik eğitim yolculuğu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bin 79 km’lik eğitim yolculuğu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2021 tarihinde saat 01 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bin 79 km’lik eğitim yolculuğu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Ağustos 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:38
Sayfa Başı