ANKARA HABERLERİ

Bilkent’te oda müziği zamanı

Hürriyet Haber
19.01.2020 - 10:12 |Son Güncelleme :

Bilkent Müzik Günleri’nin beşincisi 5 Şubat-25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlayan etkinlik kapsamında, klasik müziğin önemli isimleri Ankaralılarla buluşacak.

Hürriyet Haber

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen Bilkent Müzik Günleri, sekiz konserden oluşuyor. Sanat Direktörlüğünü Kağan Korad’ın yaptığı etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin en önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Etkinlik, iki ay boyunca her çarşamba günü gerçekleştirilecek 8 konserden oluşuyor. Bilkent Konser Salonu’ndaki konserlere, 14 oda müziği topluluğu ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası katılacak. Konserlerde Bilkent Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri, hocaları, mezunları ve profesyonel sanatçılar aynı sahnede buluşacak.

Bilkent’te oda müziği zamanı

BİLKENT MÜZİK GÜNLERİ PROGRAMI

*5 Şubat, Nero Trio / Quintet Bakü

*12 Şubat, Aden Trio / Hande Dalkılıç ve Nemeth Quartet

*19 Şubat, Umut Kosman & Con Fuoco / Ometis

*29 Şubat, Hoca Bey’e Saygı Konseri, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası

*4 Mart, Trio Echo / Bir Quartet

*11 Mart, İlhan & Karataş & Dizmen Trio / Szczecin Philharmonic Wind Sextett

*18 Mart, Genç Yıldızlar, Bilkent Seçmelerini Kazanan Grup / AGSO Nefesli Beşlisi & Tuna Bilgin

*25 Mart, Q-Art & Kağan Korad / Bilkent Pro ve Cem Çeliksırt

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bilkent’te oda müziği zamanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2020 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilkent’te oda müziği zamanı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:58
 • Güneş
  07:21
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı