ANKARA HABERLERİ

Beytepe’ye beş otobüs

Hürriyet Haber
08.10.2019 - 09:28 |Son Güncelleme :

EGO Genel Müdürlüğü, günlük ortalama 20 binin üzerinde öğrencinin taşındığı Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’ne ücretsiz beş solo otobüs hizmeti vermeye başladı.

Hürriyet Haber

21 körüklü otobüsün dışında ücretsiz beş solo otobüs, haftanın yedi günü 06.30-20.00 saatleri arasında Çayyolu Metrosu çıkışından kampüs içine ücretsiz öğrenci taşıyacak. Uygulamanın ilk gününde ücretsiz otobüsleri kullanan öğrencilerden İrem Aslan “Çok yerinde bir karar oldu. Ring otobüslerinin sırasını beklemek bizim için eziyet haline geliyordu” derken, Gizem Müslüm ise “Benim çok hoşuma gitti. Çünkü öğrencilerin maddi imkanları zaten sınırlı. Bu ücretsiz otobüs uygulaması öğrenciler açısından çok iyi” diye konuştu. 60 TL ve 200 binişlik öğrenci abonman kartı uygulamasının da 20 Ekim’de başlayacağı belirtildi.

ELEKTRONİK İMZA EĞİTİMİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bundan sonra tüm yazışmalarda ıslak imza yerine elektronik imza kullanılacak. Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından daire başkanları, müdürler ve personele “e-imza” eğitimi verildi. Yeni uygulama sayesinde kağıt tasarrufu, hız ve iş verimliliğini en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Bilgi İşlem Daire Başkanı Ulaş Altun, “E-imza güvenlik kadar gizliliği, kimlik doğrulamayı, veri bütünlüğünü ve inkar edilmezliği sağlayacak. Uygulama aynı zamanda bir kurumun şeffaflığına, hesap verilebilirliğine, anlık ve geriye dönük veri oluşturmasına da katkıda bulunacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beytepe’ye beş otobüs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2019 tarihinde saat 09 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beytepe’ye beş otobüs haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:14
 • Güneş
  07:43
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı