ANKARA HABERLERİ

Belediyeden gelen telefonla milyoner olduğunu öğrendi

Hürriyet Haber
18.12.2019 - 17:21 |Son Güncelleme :

Başkent’te iki çocuğuyla yıllardır ekonomik zorluk içinde yaşamını sürdüren 43 yaşındaki Nebahat Kartanak, 25 yıl önce vefat eden babasından kalan yaklaşık 13 milyon lira değerindeki arsaların varisi olduğunu belediyeden gelen telefonla öğrendi.

Hürriyet Haber

İlçede vatandaşların da hissedar olduğu arazileri belirlemek için çalışma yapan Pursaklar Belediyesi ekipleri, bu kapsamda, 1994’te vefat eden 76 yaşındaki Ahmet Kartanak’ın belediyeyle 3 parselde hissedar olduğunu tespit etti. İlçe Tapu Müdürlüğü ile belediyenin, Ahmet Kartanak’ın varislerine ilişkin araştırmasında 1949’da 2 yaşındaki kızının, 1996’da da eşinin vefat ettiği bilgisine ulaşıldı. Araştırmalar sonucunda ailenin evlat edindiği Nebahat Kartanak’ın tek varis olduğunu belirleyen belediye, varise tebligat gönderdi. Gönderilen tebligatın ulaşmaması üzerine belediye yetkilileri, Kartanak ile telefonla iletişime geçti. Kartanak, belediyeden gelen telefonla 3 ayrı yerde, değeri yüksek 15 bin 500 metrekarelik arsaların varisi olduğunu öğrendi.

ÖNCE DOLANDIRILDIĞIMI DÜŞÜNDÜM

Keçiören’de ikamet ettiği için Pursaklar’da herhangi bir mal varlığının olmadığı cevabını verdiğini anlatan Kartanak, önce dolandırılma şüphesiyle endişelendiğini, belediyedeki görüşmesi sonrasında miras konusunda emin olduğunu kaydetti. Kartanak, babasının Keçiörenli olduğuna işaret ederek, “Babamın Bağlum’da birkaç parça arsası vardı ama Pursaklar’da yoktu. Pursaklar’da arsa olması aklımın ucundan bile geçmezdi. Tam da böyle sıkışık bir dönemimde ilaç gibi geldi. Arsaların bir kısmını satıp en kısa zamanda borcumu kapatacağım. Ayrıca iki çocuğum var, onları okutuyorum. Onların eğitiminde bana destek olacak. Yaklaşık 3 yıldır işsizim, çalışmıyorum. Çalışmadığım için zor durumdaydım” diye konuştu.

PARSELLERLE İLGİLİ PLAN YAPACAĞIZ

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Bu süreçten sonra ortak olduğumuz parseli nasıl değerlendireceğimizi, kendine ait parselleri de nasıl değerlendirecekse planlayacağız. Bu sanırım Nebahat Hanım için de sürpriz oldu. Kıymetli arsaların sahibi olduğunu belediyemizin çalışmalarıyla öğrendi” dedi.

Belediyeden gelen telefonla milyoner olduğunu öğrendi

Kartanak, 380 bin liralık emlak vergisi borcunu ödemek için arsalardan birini satacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Belediyeden gelen telefonla milyoner olduğunu öğrendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Aralık 2019 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediyeden gelen telefonla milyoner olduğunu öğrendi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2021, Pazar
 • İmsak
  06:30
 • Güneş
  07:57
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:05
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı