ANKARA HABERLERİ

Belediye emekçileri belge sahibi olacak

Hürriyet Haber
28.11.2020 - 00:34 |Son Güncelleme :

İç Anadolu Belediyeler Birliği (İABB) ve Başkent Mesleki Eğitim Vakfı arasında ‘Mesleki Eğitim, İstihdam ile Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme İşbirliği’ protokolü imzalandı.

Hürriyet Haber

Belediye bünyesinde ve bağlı kuruluşlarda çalışanlar ile belediye sınırlarında sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek, mevcut çalışanları geliştirmek amacıyla imzalanan protokol ile tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamındaki mesleklerde çalışan emekçiler, Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacak. Yenimahalle Belediye Başkanı ve İABB Başkanı Fethi Yaşar, “İmzaladığımız bu protokol 140’dan fazla meslek çalışanını ilgilendiriyor. Başkent Mesleki Eğitim Vakfı ve İABB işbirliğinde üye belediye çalışanları ve belediyelerin bildireceği kişilere ücretsiz mesleki eğitim, sınav ve sonrasında belgelendirme işlemi gerçekleştirerek çalışma hayatına ve çalışanlara katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ülkemizde üretim sıkıntısı çekiyoruz. Üretimin eksik olmasının altında nitelikli ve kendi alanında iyi yetişmemiş personel durumu yatıyor. Bugün imzaladığımız bu protokolün eğitime, üretime ve bir sonraki aşamada ekonomiye katkı sunacağına inanıyorum” diye konuştu. Başkent Mesleki Eğitim Vakfı Başkanı Bayram Kocaman da “Vakıf olarak yerel yönetimler ile birlikte teknik elemanların yeterliliğini sağlamak konusunda ortak çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Belediye emekçileri belge sahibi olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2020 tarihinde saat 00 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye emekçileri belge sahibi olacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2022, Perşembe
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  07:59
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı