ANKARA HABERLERİ

Bedri Baykam’la sanat sohbeti

Haşim KILIÇ
16.11.2017 - 15:35 |Son Güncelleme :

Siyah Beyaz’ın düzenlediği ‘Bar Sohbetleri’nin ilk konuğu, ressam Bedri Baykam oldu. Baykam, “Henüz Türkiye’de batı seviyesinde koleksiyonerler yok. Bizdeki koleksiyonerler, ucuza eser alma peşinde” dedi.

Haşim KILIÇ

Ankara sanat ve sosyal hayatının önemli mekânlarından Siyah Beyaz’ın bu hafta ilkini düzenlediği ‘Bar Sohbetleri’nin konuğu, ünlü ressam Bedri Baykam oldu. Bedri Baykam, konuşmasında İstanbul’a yapılması planlanan yeni Atatürk Kültür Merkezi projesi, Türkiye’deki çağdaş sanat ortamı, politikacıların ve siyasetin sanat üzerindeki etkisi, sanatçı-koleksiyoner arasındaki ilişkiye dair pek çok konuda bilgiler aktardı.
Türkiye’de çağdaş sanata olan ilginin yeterli olmadığını belirten sanatçı, bunun siyasilerin ilgi göstermemesi ve çağdaş sanatı teşvik etmemesinden kaynaklandığını belirtti. Politikacıların, Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü sürekli kullandıklarını ama bunun gereklerini yapmadıklarını aktaran Bedri Baykam, Türkiye’deki koleksiyonerlerin de yeterli bilince sahip olmadıklarını ifade etti. Baykam, “Henüz Türkiye’de batı seviyesinde koleksiyonerler yok. Bizdeki koleksiyonerler, ucuza eser alma peşinde. Bana göre batı tarzındaki koleksiyoner sayısı 12-13’dür” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bedri Baykam’la sanat sohbeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Kasım 2017 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bedri Baykam’la sanat sohbeti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2022, Çarşamba
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı