ANKARA HABERLERİ

Öğrenciler kendi hikâyelerini yazıyor

Huzeyfe Tarık YAMAN-Bayram TÜRÜDÜ/İHA
24.01.2022 - 16:26 |Son Güncelleme :

Altındağ’daki Katip Çelebi İlkokulu'nun öğrencileri, eylül ayında başlatılan yazarlık atölyesinde, okudukları kitapların sonuna kendilerinden bir hikâye ekliyor.

Huzeyfe Tarık YAMAN-Bayram TÜRÜDÜ/İHA

Öğrencilerin hayal gücünü geliştirmek, dijital bağımlılıktan uzaklaştırmak ve duygu/düşüncelerini yazarak anlatma becerilerini geliştirmek amacıyla kurulan atölyede, her hafta farklı konuyu işleyip hep birlikte bir kitabı okuyan öğrenciler, kitabın sonuna kendilerinden bir hikâye ekliyor. Ardından tüm öğrenciler yazdıkları hikâyeleri sırayla okuyor. Okul yönetimi ise bu çalışmaların bir anı olarak kalmasını planlayarak öğrencilerin oluşturduğu eserleri sene sonunda kitaba dönüştürecek. Okul müdürü Abdülaziz Yaşar, “Projenin geri dönüşleri öncelikle çocuklarımız açısından çok olumlu. Çocuklarımız daha özgün, daha güzel şeyler yazmaya başladılar. Yazma konusunda tecrübesi kazandılar. Velilerimizden de çok olumlu dönüşler var. Çok istekliler, çok destek oluyorlar. Projemizi duyan okul müdürleri bu projeye devam etmek, kendileri de benzer projeler yapmak istiyorlar” diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrenciler kendi hikâyelerini yazıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2022 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler kendi hikâyelerini yazıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mayıs 2022, Perşembe
 • İmsak
  03:30
 • Güneş
  05:18
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:54
Sayfa Başı