ANKARA HABERLERİ

Başkentli mobilyacıların yeşil üretim hazırlığı

Ayşe Böcüoğlu BODUR/AA
24.10.2021 - 20:58 |Son Güncelleme :

Türkiye, yakın zamanda Paris İklim Anlaşması’nı onaylayarak çevrenin korunması konusundaki sorumluluklarını uluslararası bir sözleşme etrafında toplayarak, üretimde yeşil dönüşüm faaliyetlerini hızlandırdı.

Ayşe Böcüoğlu BODUR/AA

Ankara’da kurulacak Elmadağ Mobilyacılar Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uygun çevre dostu imalat yapacak. Mobilya sanayisinin Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında dönüşümünün çok kolay olacağını belirten Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ANKAMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı, Türk mobilya sanayisinin bu dönüşümü fırsata çevireceğini söyledi. Taklacı, “Bu sebeple 2021’de temelini attığımız Elmadağ Mobilyacılar OSB’de, güneş enerji santrallerinden kendi enerjisini üreten akıllı fabrikalara yeşil ile iç içe çalışma ortamlarından, Atık Yönetmeliği’ne kadar birçok konuda hazırlıklarımızı yapmış bulunmaktayız. Zaten mobilya sektörü emisyon bakımından tehlikeli sanayilerden değil ama kullandığımız boyadan, imal ettiğimiz MDF’ye kadar birçok konuda yeniden düzenleme yapmalı, üretim akışımızı gözden geçirmeliyiz. Elmadağ OSB’de OSB içinde yer alan üretim tesislerinin karbon ayak izlerini ölçecek ve buna göre çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu. 

Başkentli mobilyacıların yeşil üretim hazırlığı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkentli mobilyacıların yeşil üretim hazırlığı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2021 tarihinde saat 20 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkentli mobilyacıların yeşil üretim hazırlığı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:44
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı