ANKARA HABERLERİ

Başkent'e 3 yeni itfaiye merkezi

DHA
26.12.2016 - 12:58 |Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- BAŞKENT Ankara'nın mücavir alan sınırlarının genişlemesiyle, kentin coğrafi yapısı, ulaşım koşulları ve imkanları dikkate alınarak, Çayyolu, Şentepe ve Kazan'da 3 yeni itfaiye merkezi inşa ediliyor.

Ankara İtfaiyesi'nin, çok geniş bir alana yayılan Çayyolu'nda prefabrik yapıda hizmet veren itfaiye merkezinin yerine, daha modern koşullarda hizmet verecek yeni bir itfaiye merkezi inşa ediliyor. Çatısı kapatılan yeni itfaiye merkezi inşaatının yüzde 70'i tamamlandı. Hizmete girdiğinde, merkezde 1 merdiven aracı, 1 yangın söndürme aracı ve 1 tanker, civardaki yangınlara daha etkin ve acil müdahale etmek için hazır bulunmaya devam edecek.

Son yıllarda çok katlı konutlarla giderek büyüyen ve gelişen Şentepe Pamuklar Mahallesi'nde de çevredeki mahalleler de göz önünde bulundurularak uygun bir noktada inşa edilen yeni itfaiye merkezinin yüzde 65'i bitti. Şentepe İtfaiye Merkezi'nin hizmete girmesiyle, merkezde 1 merdiven aracı ile 1 yangın söndürme aracı, yakın çevrede meydana gelecek yangınlara müdahale etmek için bekletilecek. 3. itfaiye binası ise merkezde bulunanın yanı sıra Kazan Keresteciler Sanayi Sitesi'nde inşa ediliyor. İnşaat tamamlandığında, merkezde 1 yangın söndürme aracı ile 1 su tankeri bulunacak.Başkent'in coğrafi yapısı dikkate alınarak inşa edilen itfaiye merkezlerinin sayısının, mücavir alan sınırlarına yeni dahil olan ilçelerdeki itfaiye birimlerinin de katılımıyla 41'e çıktığını ifade eden İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, "İtfaiye merkezlerimizi günün şartlarına uygun hale getirirken, bir yandan da mücavir alan sınırlarımıza katılan ilçelerdeki itfaiye birimlerini, teşkilatımızın yapısına uyumlu hale getirerek, bölgelerde çıkması muhtemel yangınlara anında ve en etkin müdahale edebilecek kapasiteye ulaştık" dedi.

Ankara İtfaiyesi'nin uzman personeli, dünya standartlarındaki teknik donanımı ve en üst düzeydeki vazife bilinciyle Ankaralıların haklı güvenini kazandığını hatırlatan Celil Sipahi, tüm planlamaların, Başkent'in mücavir alan sınırları, teknolojik gelişme, imkanlar, ihtiyaç ve işlevsellik dikkate alınarak yapıldığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkent'e 3 yeni itfaiye merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2016 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkent'e 3 yeni itfaiye merkezi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Eylül 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:29
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı