ANKARA HABERLERİ

Bakan Yardımcısı mesaiye pedalladı

Gökhan CEYLAN-Muhammet BAYRAM/DHA
12.09.2020 - 00:30 |Son Güncelleme :

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında sıfır emisyona ve çoklu ulaşım modlarının kullanımına dikkat çekmek için evinden işe bisikletle gitti. Fırsat buldukça işe bisikletle gelip giden Kaymakcı, “Özellikle salgın döneminde de bisiklet kullanımı bana göre daha anlamlı ve yararlı hâle geldi” dedi.

Gökhan CEYLAN-Muhammet BAYRAM/DHA

Çankaya Üniversiteler Mahallesi’nde oturan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, ‘16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında sıfır emisyona ve şehir içinde toplu taşıma dahil çoklu ulaşım modlarının kullanılmasına dikkat çekmek için Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki AB Başkanlığı'na bisikletle gitti. Kask, eldiven ve sırt çantası takarak takım elbise ile yola çıkan Kaymakcı, 6 kilometrelik yolu yaklaşık yarım saat içinde tamamladı. Yoğun bir trafikte bisiklet kullanan Kaymakcı, dönüşlerde de el işaretiyle yol önceliği istedi. 

BİSİKLET CAN KURTARICI ROLE SAHİP

Bisikleti sadece spor için değil bir ulaştırma aracı olarak gördüğünü ve fırsat buldukça işe gidiş gelişlerde bisiklet kullandığını söyleyen Kaymakcı, emisyonunun azaldığı ve sıfırlanacağı daha sağlıklı bir toplum için hep beraber hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Kaymakcı, “Bisiklet bu hareketin en eğlenceli araçlarından birisi. Özellikle salgın döneminde de bisiklet kullanımı bana göre daha anlamlı ve yararlı hâle geldi. Benim herkesten beklentim, hareketli bir yaşam. Türkiye'de bisiklet yolları her geçen gün artıyor. Bu anlamda çaba gösteren tüm belediyelerimize, valiliklerimize teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye'de bisiklet ve hareketlilik sevgisi artacaktır. Dünyamız giderek kirleniyor. Artık kirletmeyen, doğaya emisyon saçmayan araçları kullanmamız gerekecek. Bu anlamda da bisiklet, can kurtarıcı role sahip” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bakan Yardımcısı mesaiye pedalladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2020 tarihinde saat 00 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Yardımcısı mesaiye pedalladı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Eylül 2020, Cumartesi
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:20
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:10
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı