ANKARA HABERLERİ

Bağımlı Caddesi ‘Bağımsız’ oldu

Murat YILMAZ
13.04.2021 - 22:59 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi, nisan ayı oturumlarında kentteki park, cadde ile sokaklara yeni isim verilmesi ve isim değişikliklerine ilişkin talepleri de görüşerek karara bağladı.

Murat YILMAZ

Meclis’in isim değişikliği kararı aldığı yerlerden birisi de Sincan Yunus Emre Mahallesi’ndeki ‘Bağımlı Caddesi’ oldu. Değişiklik talebinin yer aldığı İsimlendirme Komisyonu Raporu’nda yol güzergâhının isminin toplumsal değerlere uygun olmadığı, kültürümüze ve toplumsal değerlerimize daha uygun bir isimle değiştirilmesi istenildiği belirtilerek caddenin isminin ‘Bağımsız Caddesi’ olarak değiştirilmesi istendi. Meclis talebi oy birliğiyle kabul etti.

PARDON ‘HEZARFEN’ OLACAKMIŞ

Meclis’te dikkat çeken bir isim değişikliği de Kahramankazan Saray OSB sınırları içerisinde bulunan ‘Hazerfan Ahmed Çelebi Bulvarı’ ile ilgili oldu. Değişikliğe ilişkin İsimlendirme Komisyonu Raporu’nda ‘Hazerfan’ isminin aslında ‘Hezarfen’ olduğunun tespit edildiği belirtildi. Bulvardaki isimde yer alan iki ‘a’ harfinin ‘e’ ile değiştirilerek bulvarın isminin ‘Hezarfen Ahmed Çelebi Bulvarı’ olarak düzeltilmesi de oy birliğiyle kabul edildi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bağımlı Caddesi ‘Bağımsız’ oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2021 tarihinde saat 22 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağımlı Caddesi ‘Bağımsız’ oldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:46
 • Güneş
  05:29
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:01
 • Yatsı
  21:36
Sayfa Başı