ANKARA HABERLERİ

Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var

Murat YILMAZ
03.08.2021 - 16:30 |Son Güncelleme :

Yenimahalle’de eski bir cami ve cemevini yıkarak yerine yenilerini inşa edeceklerini belirten Başkan Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de göreve geldiğim günden bu yana ayrımız gayrımız yok, herkese eşit hizmet var” dedi.

Murat YILMAZ

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Macun Mahallesi’ndeki Hacı Ziya Yaman Macunköy Merkez Camii ile Batıkent’teki Pir Sultan Abdal Cemevi’ni yıkarak yeniden inşa edeceklerini söyledi. Yenimahalle’de her vatandaşa eşit hizmet sunduklarını, hem cami hem de cemevi ihalelerini birlikte yaparak örnek olmak istediklerini belirten Başkan Yaşar, 6 Ağustos’taki ihale öncesi her iki projenin detaylarını şöyle anlattı:

Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var

PROJEYİ ALEVİ BİLGİNLERİYLE HAZIRLADIK

“Batıkent’teki Pir Sultan Abdal Cemevi, başkentte yaşayan alevi vatandaşlarımızın yüzde 80’inin cenazesinin kaldırıldığı yer. Burayı derme çatma yapmışlardı, şimdi yenileyerek çok güzel bir tesis haline getireceğiz. Projeyi alevi bilginleriyle beraber hazırladık. Tamamını yıkacağız. Hem rahat ibadet yapılabilecek hem kültür tesisi olarak kullanılabilecek hem de cenazeler rahat kaldırılabilecek.

Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var

TOKİ, ‘YAPACAĞIZ’ DEMİŞTİ AMA YAPILMADI

Macun Mahallesi’nde daha önce hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm sırasında oradaki eski cami için TOKİ, ‘Biz yenisini yapacağız’ demişti, ama yapılmadı. Şimdi orayı yıkıyoruz, güzel bir cami ve taziye evi yapıyoruz. Altında ise Kur’an kursu olacak. Vatandaşlarımız ibadetlerini, taziye yemeklerini düzenli ve güzel bir mekânda yapabilecek. Hem cami hem cemevi için 6 Ağustos’ta ihaleye çıkıyoruz.

Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM

Yenimahalle’de göreve geldiğim günden bu yana ayrımız gayrımız yok, herkese eşit hizmet var. Hem bir cemevinin hem bir caminin aynı anda ihalesini yapıyoruz. Bunun Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum. Daha önce Serçeşme Cemevi’ni Batıkent’te yaptık, Hacıbektaş Vakfı’na verdik. Camii de yaptık. Camilere bütçemizden ciddi para harcıyoruz. Halısı, temizliği, fayansı, tuvaletleri, çevre düzenlemesi. Ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bizim dinimizin temelinde temizlik vardır. Mümin temiz bir secdeye alnını koymalı. Biz de vatandaşlarımız için bunu yapıyoruz.”

Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var

İNSANLAR YAŞAMAK İÇİN ÖNCE YENİMAHALLE’Yİ TERCİH EDİYOR

Yenimahalle’de komşuluk ve arkadaşlıkların güçlü olduğunu, bunu daha da pekiştirmek için tesisler yaptıklarını anlatan Başkan Fethi Yaşar, “Bu ülkenin sorunlarını çözeceksek bunun yolu önce bütünleşmekten, ülkeyi sevmekten geçiyor. Herkesin ırkı, mezhebi, inancı, yaşamı kendine göre saygıdeğerdir. Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi de eşit yurttaşlıktır. Yerel ve genel yönetim olarak biz herkesin vergisini alıyorsak herkese eşit davranmak zorundayız. Eşit davrandığımız zaman insanların devlete olan güveni, saygısı artar. Devlet varsa hepimiz varız. Devleti güçlü kılarak, ‘hepimizin devleti’ diyerek yerel ve genel yöneticiler aynı gözle insanlara baktıkları zaman ekonomik, siyasal, sosyal sorunlar çözülür. Ben Yenimahalle’de bunu yapmaya çalışıyorum. Yenimahalle’de bugün birlik ve beraberlik var. Komşuluk, arkadaşlık ilişkileri güçlü. Bunu daha da pekiştirmek için Yenimahalle’de yeni tesisler yapıyoruz. İnsanlar bu yüzden yaşamak için önce Yenimahalle’yi tercih ediyor. Şubat ayında açıklanan nüfus verilerine göre nüfusu en çok artan ikinci ilçeyiz bu da bunu gösteriyor” diye konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2021 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayrımız gayrımız yok eşit hizmet var haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Eylül 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:06
 • Güneş
  06:30
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı