ANKARA HABERLERİ

ATO’ya ilk aday Erhan Kızılmeşe

Murat YILMAZ
12.03.2018 - 15:42 |Son Güncelleme :

ATO için adaylığını açıklayan ilk isim Erhan Kızılmeşe oldu. Açık hava reklam sözleşmelerinin iptal edilerek çalışmalarının sabote edildiğini iddia eden Kızılmeşe, “ATO’nun başkanlığı için kendine güvenen her adayla eşit ve adil şartlarda seve seve yarışa varım” dedi.

Murat YILMAZ

Ankara Ticaret Odası (ATO), 14 Nisan’da yeni başkanını seçmek üzere sandığa gidiyor. ATO seçimleri için başkan adaylığını açıklayan ilk isim ise Erhan Kızılmeşe oldu. Dün Sheraton Otel’de düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Kızılmeşe, açık hava reklamlarının engellediğini belirterek “Seçim çalışmalarımız sabote edilmiştir” diye konuştu. ATO için değişim ve yenilenme çağrısında bulunan Kızılmeşe, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na 365 odanın seçimlerinin ticari platformdan uzaklaştırılmadan yapılması konusunda çağrıda bulunarak özetle şunları söyledi:

HİÇBİR GRUBUN MENSUBU DEĞİLİM

“Bir iş adamı olarak bu zor günlerde ticareti geliştirmeye ve istihdamı arttırmaya katkı sağlamak, birikimlerimi gençlere aktararak, bildiğim iş ile ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum. Bu nedenle değişimi ve gelişimi sağlamak birikimimi paylaşabilmek için Ankara Ticaret Odası başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Hiçbir siyasi kimlikle değil, hiçbir grubun veya oluşumun mensubu olarak değil, bir vatandaş olarak üstüme düşen görevi yerine getirmek istiyorum. Esnafları, tüccarları, iş adamlarını, gençleri ve el attıkları her işte fark yaratan kadınlarımızı Ankara’nın ticaretini birlikte yönetmeye davet ediyorum. Tüm ATO üyelerinden seçimlerde oy kullanmalarını, fikir, tecrübe ve görüşleri ile meslek komitelerine, yönetime aktif olarak katılmalarını rica ediyorum.

BENİ YOLUMDAN ALIKOYAMAYACAK

Adaylık çalışmalarına başladığım günden bu yana henüz karşımda bir aday bulunmamasına rağmen, seçim çalışmalarımızla ilgili karşılaştığımız engel, yıldırma, vazgeçirme, korkutma çabaları artık bireylerden kurumlara taşınmış durumdadır. 15 gün önce her detayını netleştirerek açık hava reklam akdimizi yapmış olmamıza rağmen, firma yetkilileri iki gün önce kurumlardan gördükleri baskı ve aldıkları talimat nedeniyle bu çalışmayı yapamayacaklarını ve bilboardları kullanamayacağımızı bildirmişlerdir. Belliki ilgili yöneticiler bu kurumlarda kaldığı sürece bu kurumları amacını aşan şekilde yönetmeye devam edeceklerdir. Beni vazgeçirmek, yıldırmak için giderek şiddetini artırdıkları kendi ve kurumlarını aşan yetkileri asla beni yolumdan alıkoyamayacaktır. ATO’nun başkanlığı için kendine güvenen her adayla eşit ve adil şartlarda seve seve yarışa varım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’ya ilk aday Erhan Kızılmeşe hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mart 2018 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’ya ilk aday Erhan Kızılmeşe haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Nisan 2020, Çarşamba
 • İmsak
  04:10
 • Güneş
  05:45
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:39
 • Akşam
  19:47
 • Yatsı
  21:15
Sayfa Başı