ANKARA HABERLERİ

ATO’dan ‘Organize Bölge’ talebi

Hürriyet Haber
21.02.2021 - 16:20 |Son Güncelleme :

ATO Başkanı Gürsel Baran, “Gıdakent Organize Ticaret Bölgesi inşa edilerek, gıda ticareti yapan işletmelerin bir araya getirilmesi sektör için faydalı olacak” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti. Baran, ATO çalışmaları hakkında bilgi vererek sektörel konu ve sorunları aktardı. Sanayi ve teknoloji geliştirme bölgelerinde olduğu gibi ticarette de organize bölgeler oluşturulmasının ticareti geliştirerek kolaylaştıracağını belirten Baran, “Firmalarımızın aynı bölge içinde, güçlü bir birliktelikle şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı sağlayabilmesi için organize ticaret bölgeleri oluşturulması gerektiği kanaatindeyiz. Gıdakent Organize Ticaret Bölgesi inşa edilerek, gıda ticareti yapan işletmelerin bir araya getirilmesinin sektör için faydalı bir girişim olacağı inancındayız” diye konuştu.

ŞEHİR İÇİ DAĞINIKLIĞA SON VERİLMELİ

Sektörün bir arada bulunmasının hem ortak sorunların çözümünde hem de gelişim için ortak çalışmaların yapılmasında, bütüncül bir yaklaşımın faydalı olacağını kaydeden Baran, “Ankara’nın gelecek vizyonuna katkı sağlamak, yüksek ekonomik potansiyeli olan sektörlerin ticaret hacmini ve verimliliğini arttırmak, şehir içindeki dağınıklığa son vermek, yaşanan kentsel sorunlara çözüm üretmek için aynı veya tamamlayıcı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin bir araya toplanacağı organize ticaret bölgeleri ve yeni sanayi siteleri kurulmalıdır” talebinde bulundu.

SIFIR ATIK PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ

Baran, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlattığı ‘Sıfır Atık’ projesini ATO olarak desteklediklerini vurgulayarak “İsrafın önlenmesi ve kaynakların verimli kullanılması konusunda biz de hassasiyet gösteriyoruz. Bu konularda üzerimize düşen görevi de her zaman yerine getirme kararlılığı içindeyiz” ifadelerini kullandı.

SEKTÖR TALEPLERİ İLETİLDİ

Ziyarette Bakan Kurum’a iletilen talepler ise şunlar:

*Aynı veya tamamlayıcı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin bir araya gelerek toplanacağı organize ticaret bölgeleri ve yeni sanayi sitelerinin kurulması. *Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkındaki Yönetmelik uygulamasında yaşanan sorunların giderilmesi adına düzenleme yapılması. *Yapı ruhsatı veren kurumlarda uygulama birliğinin sağlanması. *Geri Kazanım Katılım Payına İlişkin Yönetmelik’e (GEKAP) netlik kazandırılarak etkin hale getirilmesi.

ATO’dan ‘Organize Bölge’ talebi

Ziyarette, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ülkü Karakuş, ATO Yönetim Kurulu üyeleri Nuh Acar, Mehmet Fatih Çetinkaya ve Ali Yıldız ile ATO Genel Sekreteri Gökhan Özdemir de yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan ‘Organize Bölge’ talebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2021 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan ‘Organize Bölge’ talebi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Şubat 2021, Pazar
 • İmsak
  05:54
 • Güneş
  07:17
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı