ANKARA HABERLERİ

ATO’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet

Hürriyet Haber
21.01.2021 - 01:18 |Son Güncelleme :

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan ‘Küçük Parmaklar’ tablet dağıtım kampanyası kapsamında, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak klavyeli tabletler, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tarafından Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a teslim edildi. Tabletlerin teslim töreni, ATO Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda yapıldı.

Hürriyet Haber

İş dünyasının pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermeye devam ettiğini belirten ATO Başkanı Gürsel Baran, şunları söyledi:

EĞİTİMİN AKSAMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“EBA’ya bağlanamayan öğrencilerimize yardımlarımızın ulaştırılması konusunda desteğini esirgemeyen, duyarlılık göstererek ihtiyaç sahibi çocuklarımıza daha iyi ve daha adil bir eğitim fırsatı sunmak için çalışan herkese teşekkür ederim. Çocuklarımızın eğitime en iyi şekilde ulaşarak, eğitimlerinin aksamaması için hep beraber çalışıyoruz. Güçlü bir geleceğin, güçlü bir neslin elinden çıkacağı bilinciyle eğitimi desteklemeye devam ediyoruz” dedi. Tüm illerden ihtiyaç sahibi çocuklara dair Milli Eğitim Bakanlığı’na veri akışının sağlandığını dile getiren Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da, “Çocuklarımızın canlı derse girebilmesi, birebir ders yapabilmesi için tablete, bilgisayara, internete ihtiyacı var. Şu an bunu karşılamaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi olduğu saptanan çocuklarımızın ihtiyaçlarını hem bakanlığımızın genel bütçesinden hem de sizler gibi hayırsever odalarımızın desteğiyle karşılıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2021 tarihinde saat 01 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:59
 • Güneş
  07:22
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı