ANKARA HABERLERİ

ATO ziyaretinin gündemi ulaşım

Hürriyet Haber
08.04.2021 - 00:31 |Son Güncelleme :

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret eden ATO Başkanı Gürsel Baran, COVID-19 sonrasında direkt uçulan destinasyon sayısının artırılması konusunda destek istedi. Baran, hızlı trenin merkezi olan Ankara’nın sağlık, kongre ve fuar turizminde gelişmesi için çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ile beraberindeki heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu ziyaret ederek, oda üyelerinin sektörel sorunlarına ilişkin dosya sundu. Baran, ATO’nun faaliyetlerine ilişkin bilgi verirken, hızlı trenin merkezi olan Ankara’nın sağlık, kongre ve fuar turizminde gelişmesi için çalışmalar sürdürdüklerini, COVID-19 sürecinin ardından bu çalışmalara hız vereceklerini bildirdi. Ankara’nın ticaret ve turizmde gelişebilmesi için yurt dışına direkt uçuşların önemli olduğunu belirten Baran, COVID-19 sonrasında direkt uçulan destinasyon sayısının artırılması konusunda Bakan Karaismailoğlu’ndan destek istedi.

Başkan Baran, ‘patates hat’ olarak nitelenen sahte telefon hatları için satışın yapıldığı bayinin bağlı olduğu işletmenin cezalandırılması yerine, satışı yapan kişinin cezalandırılmasına ilişkin taleplerini de Karaismailoğlu’na iletti.

ATO ziyaretinin gündemi ulaşım

ÖNEMİ ANLAŞILDI

ATO üyelerinin geleceğine yön vermek amacıyla ülkenin gelişimini de yakından takip ettiklerini vurgulayan Baran, Türkiye'nin lojistik merkezi olarak güçlenebileceği görüşünü paylaştı. Baran, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı üzerinden Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Çin'e yapılan yük taşımacılığında koronavirüs süreciyle birlikte artış görüldüğüne dikkat çekerek, "Süveyş Kanalı'nın bir konteyner gemisince bir hafta tıkanmasıyla birlikte Türkiye'nin mega projeleriyle oluşturduğu demir yolu ve kara yolu ağlarının önemi daha da anlaşıldı. Türkiye'nin vazgeçilmez küresel lojistik ve ulaşım entegrasyon konumu pekişti" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO ziyaretinin gündemi ulaşım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2021 tarihinde saat 00 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO ziyaretinin gündemi ulaşım haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:42
 • Güneş
  06:10
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:29
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı