ANKARA HABERLERİ

‘Ara’nan elemana ulaşılamıyor

Hürriyet Haber
14.04.2021 - 23:46 | Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi, bir meslek lisesi kurmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladı.

Hürriyet Haber

ASO 2. OSB’de kurulacak meslek lisesine ilişkin protokol, ASO Başkan Yardımcısı ve ASO 2. OSB Başkanı Seyit Ardıç ile MEB’i temsilen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu arasında imzalandı. Ardıç, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik, bunun en büyük nedeninin ise mesleksizlik olduğunu vurguladı. Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için yüksek teknolojili ürünler üretebilmesi gerektiğini ifade eden Ardıç, şunları söyledi:

İKİ YILDA TAMAMLANACAK

“İnsan kaynağımızın niteliğini arttırmadan da bu hedeflere ulaşabilmemiz mümkün değil. Bölgede yer alan birçok işletme binlerce eleman arıyor. Ancak maalesef sanayide çalıştıracak nitelikli eleman bulamıyoruz. Gerek bölgemizde gerek diğer OSB’lerde faaliyette bulunan tesislerin en büyük sorunu ‘ara’nan eleman yokluğudur. İmzaladığımız bu protokolle, bölgemizde bir meslek lisesi kurarak, hem sanayinin arzuladığı nitelikli iş gücünü yetiştirmeyi, hem de gençlerimizin istihdam edilebilirliğini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. İki yıl içinde tamamlanmasını planladığımız 16 derslikli ve iki atölyeli okul için OSB’de bir arsa tahsis edeceğiz, ayrıca okulun tüm laboratuvar ve atölyelerine donanım desteği sağlayacağız” dedi. Mezunların niteliğini arttırmak ve onları iş hayatına hazırlamak istediklerini belirten Numanoğlu ise okulda bölgenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek spesifik bir öğretim programını geliştireceklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Ara’nan elemana ulaşılamıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2021 tarihinde saat 23 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Ara’nan elemana ulaşılamıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:56
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı