ANKARA HABERLERİ

Anma mekânı için proje yarışması

Hürriyet Haber
19.02.2021 - 00:59 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak amacıyla yapılacak anma mekânı için proje yarışması düzenliyor.

Hürriyet Haber

Sıhhiye’de yapılacak olan ‘Sağlık Çalışanlarına Şükran ve Anma Mekanı’ temalı yarışmanın ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. 18 yıldan sonra ilk kez gerçekleştirilecek ödüllü proje yarışmasının şartnamesine yarismayla.ankara.bel.tr adresinden ulaşılabilecek. ABB Başkanı Mansur Yavaş, geçen yıl eylül ayında sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, anma mekânı yapılacağını duyurmuştu. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı bundan sonra hem Ankara’da hem de Türkiye’deki diğer kentlerde ortak akıl ve diyaloğa dayalı kentsel ve mimari problem tanımlama ile proje üretme pratiklerine yarışmalar düzenleyerek katkı sağlamayı planlıyor.

SIHHİYE BÖLGESİ SEÇİLDİ

Hıfzıssıhha, Eski Sağlık Bakanlığı ile Abdi İpekçi ve Kurtuluş parklarının bulunduğu alan sağlık çalışanlarını hatırlatacak özel bir alana dönüştürülecek. Peyzaj mimarlığı ve mimarlık gibi sanat dallarından ortak çalışmaları kapsayacak mekân için hazırlanacak projenin etki alanı ise Sıhhiye Pazar Alanı ve Aksu Caddesi’nin bir bölümünü içine alacak şekilde Abdi İpekçi Parkı’ndan Kurtuluş Parkı’na kadar uzanacak. Projelerin elden 17 Mayıs’a kadar, kargo ile ise 19 Mayıs’a kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Anma mekânı için proje yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2021 tarihinde saat 00 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anma mekânı için proje yarışması haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2021, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:20
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:01
Sayfa Başı