ANKARA HABERLERİ

Ankara sanayisi örnek olmaya devam edecek

Hürriyet Haber
16.05.2022 - 00:11 |Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası’nın(ASO) koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdürdüren TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nun ‘Ortak Akıl Toplantıları’ Bolu’da gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber

Toplantının açılışında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, gıda arz güvenliği, tarımsal üretim ve yeşil dönüşüm hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sınırda karbon düzenlemesinin 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi ile Avrupa Birliği’ne ihracat yapan firmaların ürün karbon ayak izi miktarını bildireceklerine dikkat çeken Özdebir, “Artık hepimiz ‘yeşil sanayi’ ve ‘döngüsel ekonomi’ kavramlarının farkındayız. Bu kavramlar önümüzdeki dönemde de hiç olmadığı kadar önemli hale gelecektir. Sınırda karbon düzenlemesinden en fazla etkilenecek ülkeler arasında Türkiye ön sıralarda yer almaktadır. Ankara Sanayi Odası olarak Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın üyelerimiz Üzerindeki Etkilerinin Yönetilmesi projesine başladık. Çok kapsamlı bir çalışma içindeyiz. Üyelerimizin geniş katılımı ile çarşamba günü de bu konuda önemli bir toplantı gerçekleştirdik.Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamındaki Döngüsel Ekonomi Eylem Planı, Fit For 55 paketi, Sınırda Karbon Düzenlemesi gibi gelişmelerin üyelerimiz için yarattığı riskleri ve fırsatları ortaya koymaya çalıştık. Çalışmamızın devamında, sanayideki fırsatları, etkileri ve riskleri belirlerken, aynı zamanda bu etki ve risklerin daha iyi yönetilmesini sağlayacak bir yol haritası da oluşturacağız. Zaten çevreye duyarlı olan Ankara sanayisi, bu çalışmalarımızla ülkemize ve dünyaya örnek bir sanayi olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Ankara sanayisi örnek olmaya devam edecek

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara sanayisi örnek olmaya devam edecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Haziran 2022, Salı
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:12
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:25
 • Yatsı
  22:12
Sayfa Başı