ANKARA HABERLERİ

Ankara sağlık turizminde başkent olmaya aday

Hürriyet Haber
28.11.2021 - 02:07 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin (ANTOD) Kasım Ayı Olağan Toplantısı’na katılarak, ATO olarak Ankara turizmini geliştirmek üzere yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hürriyet Haber

Ankara’nın, sağlık, fuar ve kongre turizmi alanında gelişmeye çok uygun bir şehir olduğuna dikkat çeken Baran, sağlık turizmini geliştirmeye yönelik yürüttükleri Hizmet Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması Projesi’nin (HİSER) detaylarını paylaştı. Baran, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ankara sağlık, fuar ve kongre turizmi alanında gelişmeye uygun bir şehir, hatta sağlık turizminde de başkent olmaya aday. Bu alanda önemli bir avantajı var fiyatları rekabet edebilir seviyede. Şehrimizde halen 129 sağlık turizmi belgeli muayenehane, özel poliklinik, tıp merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile kamu ve özel hastanelerinde sağlık turizmi yapılabiliyor. Ankara Ticaret Odası olarak HİSER Projesi’ni hayata geçirerek sağlık turizmini geliştirmeyi hedefledik.

TURİST SAYISINDA ARTIŞ GÖRECEĞİZ

3 yıl sürecek proje boyunca, önce hizmet sektörü yani acenteler ve sağlık kuruluşlarımızın kurumsal kapasitesiyle ilgili iyileştirme çalışmaları yapılacak. ATO üyesi işletmelerden oluşturulan kümenin uluslararası pazarda rekabet edebilir hale gelmesine yönelik önce ihtiyaç analizi yapılacak sonra da eğitim ve danışmanlık hizmetleri verilecek. Proje sürecinde acenteler aracılığıyla şehrimize gelen ve sizlerden sağlık hizmeti alan turist sayısında önemli artışları hep birlikte göreceğiz.”

Ankara sağlık turizminde başkent olmaya aday

ANTOD Başkanı Atilla Aytun, ATO Başkanı Baran’a kente katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara sağlık turizminde başkent olmaya aday haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2022, Pazartesi
 • İmsak
  06:30
 • Güneş
  07:57
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:04
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı