ANKARA HABERLERİ

ANKA Projesi’yle kadınlar ekonomik hayata atılıyor

Hürriyet Haber
20.06.2021 - 01:34 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, ATO İDEA koordinatörlüğünde, ATO, Altındağ Belediyesi, Joon, İstasyon TEDÜ ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü ANKA Projesi'ndeki gelişimi değerlendirmek üzere Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ile bir araya geldi.

Hürriyet Haber

ATO Duatepe Hizmet Binası'ndaki toplantıda konuşan Baran, kadın girişimcilerin ekonomik hayata katılmaları ve desteklenmeleri açısından projenin çok önemli olduğuna dikkat çekti. 2019’un temmuz ayında başlayan projede 12'si Suriye vatandaşı olmak üzere toplam 22 kadının yer aldığını ve eğitim programlarının ardından bir kooperatif kurulması çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Baran, kooperatifin temmuz ayında başlayacağı bilgisini verdi. ANKA Projesi ile kadınların iş hayatına girişlerini kolaylaştırmayı ve sürdürülebilir gelir elde etmelerini sağlamayı hedeflediklerini belirten Baran, şunları söyledi:

ANKA Projesi’yle kadınlar ekonomik hayata atılıyor

AZMİN ÖNÜNDE ENGEL DURAMAZ

“Kadınların toplum içindeki yerleri ve ekonomik alandaki faaliyetleri arttıkça, ülkemiz daha da gelişecek ve güçlenecek. Siyasi, ticari, ekonomik alanlarda kadınlar ne kadar faaliyet gösterirse o kadar sürdürülebilir kalkınmadan bahsedebiliriz. Birçok paydaşın sağladığı imkân ve katkılar sayesinde projede önemli adımlar atıldı. ANKA Projesi bizlere, kadının isterse çölü ormana çevireceğini göstermiş oldu. Çalışma azminin önünde hiçbir engelin duramadığını da bir kere daha anlamış olduk. Bir araya gelerek üretebilmeleri ve bunu sürekli hale getirmek için kooperatifleşmeleri nedeniyle ama bundan önce kendilerine olan inançları nedeniyle, projemizde yer alan Suriyeli ve Türk kadınlarını kutluyorum.” Başkan Asım Balcı da ANKA Projesi'nin örnek gösterilebilecek adım olduğunu vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ANKA Projesi’yle kadınlar ekonomik hayata atılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Haziran 2021 tarihinde saat 01 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ANKA Projesi’yle kadınlar ekonomik hayata atılıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

30 Temmuz 2021, Cuma
 • İmsak
  03:54
 • Güneş
  05:37
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:49
Sayfa Başı