ANKARA HABERLERİ

Altınköy’ün yeni rengi

Hürriyet Haber
27.09.2020 - 01:38 |Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi’nin Altınköy Açık Hava Müzesi içerisinde açtığı at çiftliği büyük beğeni topladı.

Hürriyet Haber

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Altındağlı vatandaşlarımızı atlarla tanıştırmak, çocuklarımıza atları sevdirmek, hem spor hem de hobi olarak atlarla yakından ilgilenilmesini sağlamak için bu tesisi hizmete açtık. Çiftlik açıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi gördü” dedi. At çiftliğinin çocuklar tarafından çok beğenildiğini belirten Başkan Balcı, şunları söyledi: “Çiftlik, Altınköy’ün konseptine uygun biçimde ahşap olarak tasarlandı. Tesiste bulunan 10 ahırda, şu anda 2 tanesi pony olarak adlandırılan küçük at olmak üzere, 8 atımız bulunuyor. Çiftliğin bulunduğu bölgeye de, Altınköy Açık Hava Müzesi’nde olduğu gibi çivi çakılmadan yapılan, geleneksel ahşap konaklar yerleştirdik.

ATA SPORUMUZ

Ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları da tamamlandı. Ahşap konaklar aynı Altınköy’ün diğer taraflarında bulunan konaklardaki gibi, kahvaltı yapılabilecek, keyifle, ailecek yemek yenebilecek restoranlar olarak hizmet vermeye başladı. At çiftliğinde uzman eğitmenler eşliğinde biniş keyfi yaşanabiliyor. At binmek çok faydalı bir spor olmasının yanı sıra, tarihimiz açısından da önemli bir gelenek, bizim ata sporumuz. Atlarla tarihimiz kadar eski olan birlikteliğimizi, kültürümüzü burada sürdürmek istiyoruz. İnsanı fiziken ve ruhen tedavi eden bu spor ile bütün Ankaralıların tanışmasını diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altınköy’ün yeni rengi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2020 tarihinde saat 01 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altınköy’ün yeni rengi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Ekim 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:41
 • Güneş
  07:05
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı