ANKARA HABERLERİ

Altındağlı çiftçilere tohum desteği

Hürriyet Haber
18.10.2021 - 16:48 |Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi, iklimsel koşullar nedeniyle zor dönemden geçen çiftçilerin yaşadıkları ekonomik zararı telafi etmek ve üretimin sürmesi için ‘tohum dağıtımı’ yapıyor.

Hürriyet Haber

Altındağ’a bağlı yedi mahallede geçimini tarımdan sağlayan 104 çiftçiye, yaklaşık 55 ton sertifikalı arpa, buğday ve Macar fiği tohumu dağıtıldı. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, tüm çiftçilere hayırlı ve bereketli kazançlar dileyerek, “Bu yıl yaşanan iklimsel koşullardan olumsuz etkilenen üreticilerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olabildiysek ne mutlu bize” dedi. İlçeye bağlı yedi mahalledeki toplamda 104 çiftçinin yüzde 75 hibe ve yüzde 25 katkı payıyla bu destekten faydalandığını söyleyen Başkan Balcı, “Altındağ’da tarım ve hayvancılığı desteklemek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. ‘Çiftçilerimiz zarar görmesin, emeklerinin karşılığını alabilsinler’ diye böyle bir destek vermeyi uygun bulduk. Yaklaşık 55 ton sertifikalı arpa, buğday ve Macar fiği tohumu dağıttık. Altındağ tarım için çok önemli bir yer. Gerek su kaynakları, gerekse tarım alanları bakımından oldukça iyi bir yerdeyiz ancak maalesef, iklimsel koşullar zaman zaman bu potansiyeli iyi değerlendirmemize engel olabiliyor. Var olan potansiyelimizi en etkili şekilde kullanmak ve tarımsal gelirlerimizi katlamamız gerekiyor. Bu nedenle verdiğimiz bu tohum desteği çok gerekli ve de çok önemli. Bu fırsattan faydalanan ve bunu iyi değerlendiren tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altındağlı çiftçilere tohum desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2021 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altındağlı çiftçilere tohum desteği haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:16
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı