ANKARA HABERLERİ

Altın dokunuş

Murat YILMAZ
22.09.2020 - 16:28 |Son Güncelleme :

El emeklerini kazanca dönüştürmek için bir araya gelen Altındağlı kadınlar, Altıneller Kadın Kooperatifi’ni kurdu. Altındağ’da üç ayrı merkeze sahip olan kadınlar, internet üzerinden de ürünlerini satışa sunuyor.

Murat YILMAZ

Altındağ Belediyesi’nin eğitim ve kültür merkezlerinde daha önce kurslara katılan kadınlar, elde ettikleri tecrübelerini Altıneller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi adı altında ticarete döküyor. Kooperatifin satış ve yönetim merkezi, tarihi Hamamarkası’ndaki Koyungözü Sokak’ta açıldı. Kadınların ürettiği ürünlerden alışveriş yapmak isteyen Ankaralılar, Hamamarkası’nın yanı sıra Altınköy Açık Hava Müzesi ve Hamamönü’nde bulunan satış ofislerini de ziyaret edebiliyor. Kadınların el emeği ürünlerini daha geniş kitlelere sistemli bir şekilde ulaştırmaları için kooperatif adımını attıklarını belirten Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı şunları söyledi:

Altın dokunuş

YOL GÖSTERMEK GEREKİYORDU

“Kadınlar çok becerikli, çok da girişken. Hepsinin birbirinden değerli yetenekleri var ve bu yeteneklerini kazanca dönüştürmek konusunda imkânları yetersizdi. Ellerinden tutmak ve yol göstermek gerekiyordu. Sadece işi bilmeleri ve üretmeleri yeterli gelmiyordu. Ürettiklerini değerlendirebilecek bir platforma, profesyonel bir oluşuma ihtiyaçları vardı. Biz de bunu yaptık. Kadınlarımızın da destek ve cesaretleriyle bu kooperatifi kurduk.

Altın dokunuş

ALTINDAĞLI TÜM KADINLARA AÇIK

Kooperatif, Altındağlı kadınlarımızın emeklerini değerlendirebilmeleri için daha profesyonel ve daha iş birliğine dayalı bir platform. Altındağlı kadınlar bu kooperatif sayesinde hem mutluluğa hem de kazanca ortak oldu. Burada herkes eşit şartlarda ve eşit imkânlara sahip olarak el emeğini kazanca dönüştürebiliyor. Patron da çalışan da kendileri. Altındağlı kadınlarımızın yüzü gülüyor. Onlar mutlu olunca, biz de mutlu oluyoruz. Altın Eller kadın kooperatifinin kapıları, Altındağ sınırları içinde yaşayan tüm kadınlara açık. Kooperatif Altındağ’daki değişim ve gelişimin de en güzel göstergesi.”

Altın dokunuşAltındağlı kadınların el emeği ürünleri, www.altinellerimiz.com adlı internet adresi üzerinden de satın alınabiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altın dokunuş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2020 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altın dokunuş haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Haziran 2021, Cuma
 • İmsak
  03:18
 • Güneş
  05:14
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı