ANKARA HABERLERİ

AKK bünyesinde 'İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi' kurulacak

Hürriyet Haber
05.08.2021 - 01:09 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi (AKK), Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda, Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınları başta olmak üzere iklim değişikliği ve küresel ısınmanın olumsuz etkilerinin görüşüldüğü ‘İklim Krizi Kaynaklı Afetler ve Orman Yangınları’ toplantısını düzenledi.

Hürriyet Haber

Toplantıda, AKK bünyesinde ‘İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi’ kurulmasına karar verildi. Türkiye’nin başkenti olmasının getirdiği sorumluluk gereği ülkenin en ücra köşesinde yaşanan afetler hakkında farkındalığın oluşturulacağı yerin Ankara olduğunu belirten AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, şöyle konuştu: “İklim değişikliği bizim önceliğimiz değildi ancak Ankara’nın Başkent olma sorumluluğunu yerine getirerek önceliğimiz haline getirdik ve bir gündem oluşturduk. Türkiye’de geçtiğimiz 90 yılda binin üzerinde vatandaşımız sel ve heyelan yüzünden yaşamını yitirdi. Tek başına bu istatistik bile bizim bu konuları konuşmamızı gerektirir. Başkent olarak, yanan bölgelerdeki arkadaşlarımıza sadece kıyafet ve sosyal yardım göndermek yerine, oradaki ormanların tekrar canlanması için neler yapmalıyız? Hangi sorumlukları almalıyız? Bu soruların cevabını arıyoruz. Manavgat Belediye Başkanı orada ağlarken bizim gülme lüksümüz yok. Marmaris Belediye Başkanı kadar orayı ciddiye alıp, ormanların tekrar yeşertilmesi sürecinde alacağımız sorumlulukları da burada belirlemek arzusundayız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AKK bünyesinde 'İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi' kurulacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2021 tarihinde saat 01 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKK bünyesinde 'İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi' kurulacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2021, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Güneş
  07:49
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı