ANKARA HABERLERİ

AEO’da yarış erken başladı

Doğahan GİRİTLİOĞLU
18.06.2021 - 23:43 | Son Güncelleme :

Ankara Eczacı Odası’nın (AEO) eylül ayında yapılması planlanan olağan genel kurulu öncesinde ilk aday Birleşik Eczacılar Grubu’ndan Süleyman Güneş oldu.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Daha önce üç dönem başkanlık yapan Güneş, adaylığıyla ilgili şunları söyledi: “Eczacılık mesleğinin bir kamu hizmeti olduğunu; bunun bugün tecrübe ettiğimiz COVID-19 pandemisi koşullarında daha da belirgin hâle geldiğini biliyoruz. Bu nedenle Ankara Eczacı Odası’nı yönetmeye ve Türk Eczacıları Birliği yapısını yeniden şekillendirmeye talip olurken, bunu şahsi çıkarlarımızı bir kenara bırakarak ve halk sağlığına öncelik vererek, temsil ettiğimiz tabanın hak ile çıkarları adına yaptığımızı söylüyoruz. Sadece toplum eczacısını değil aynı zamanda kamu eczacısını da temsil etme iddiasındayız. Biz sorunları ve çözüm önerilerini birlikte belirleyeceğimiz, ayakları yere sağlam basan, sonuç odaklı her türlü çalışmanın içinde olacağımızın sözünü veriyoruz.”

AEO’da yarış erken başladı

TARİHİN EN YÜKSEK OYUYLA SEÇİLDİK

Eczacılıkta Değişim Platformu üyesi olan mevcut başkan Taner Ercanlı ise ‘Aday mısınız?’ sorusuna, “Üyesi olduğum platform tekrar aday olmamı istemesi halinde adaylığımı açıklayacağım. Aday olmak herkesin demokratik hakkıdır. 2019’da en yüksek katılımla gerçekleşen seçimde başkanlığa ekibimizle geldik, tarihin en yüksek oyuyla seçildik. Seçildikten sonda da genç dinamik kadromuzla pandeminin de etkili olduğu süreci çok iyi yönettik. Diğer eczacı odaları arasında da fark yarattığımızı düşünüyorum. Ankara Eczacı Odası tarihinin başarılarıyla en fazla gündemde olduğu dönem oldu. Çünkü sadece başkanın yönettiği değil, bütün oda üyelerinin yönetime dahil olduğu bir süreç oldu. Bu başarı da sadece başkana ve yönetime değil Ankara eczasına ait. Aynı bu yönetim anlayışıyla ekibim de uygun görürse bende yeniden başkanlığa adayım” yanıtını verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AEO’da yarış erken başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2021 tarihinde saat 23 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AEO’da yarış erken başladı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Temmuz 2021, Pazar
 • İmsak
  03:49
 • Güneş
  05:34
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:17
 • Yatsı
  21:54
Sayfa Başı