ANKARA HABERLERİ

97. yıl dönümü kutlaması

Hürriyet Haber
13.10.2020 - 23:59 |Son Güncelleme :

Ankara’nın başkent oluşunun 97’nci yıl dönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vali Vasip Şahin birer mesaj yayımladı. Kutlama mesajlarında özetle şu ifadelere yer verildi:

Hürriyet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Ankara, Cumhuriyetimizin gelişme ve ilerleme mücadelesine ortak olmuş, sanayi, eğitim ve altyapı imkânlarıyla Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri haline gelmiş ve dünyanın önde gelen başkentleri arasına adını yazdırmıştır. Vatanımızın kurtuluş mücadelesinin karargâhı, ülkemizin istiklali ve istikbali için alınan kararların sevk ve idare merkezi olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim birimlerine ev sahipliği yapan Ankara'nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü tebrik ediyorum. Bu onurlu ve anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, Ankara'nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü kutluyor, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

97. yıl dönümü kutlaması

Vali Vasip Şahin: Milli egemenliğimizin sembolü olan Ankara; bugün de sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri, sanayi ve teknolojideki gelişimi ile hepimizi gururlandıran önemli bir merkezdir. Başkentlik vasfını ve sorumluluğunu büyük bir onurla taşıyan Ankara’nın başkent oluşunun 97’nci yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını ve bugüne kadar Ankara’nın imarına hizmet etmiş devlet adamlarımızı minnet, rahmet, şükranla anıyorum.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 97. yıl dönümü kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2020 tarihinde saat 23 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 97. yıl dönümü kutlaması haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:20
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı